۱۳:۱۹ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ - 25 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۵۵
طی حکمی از سوی اسلامی؛
وزیر راه و شهرسازی در حکمی مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان تهران را منصوب کرد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در حکمی رضا نگهبان را به‌عنوان مدیر کل جدید راه و شهرسازی و رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان تهران منصوب کرد.

به گزارش «صما» در حکم وزیر راه و شهرسازی آمده است: «انتظار دارد با عنایت به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و الگوی اقتصاد مقاومتی و در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و با رعایت قوانین، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی، از طریق به‌کارگیری صحیح و مطلوب منابع و ظرفیت‌های موجود در استان نسبت به انجام وظایف و مأموریت‌های محوله در حوزه مسکن و شهرسازی با اولویت بازآفرینی شهری، تولید مسکن و توسعه حوزه حمل‌ونقل و تأمین زیرساخت‌های مربوط، مراقبت‌های ویژه به عمل‌آورده و در تعامل با مسئولان محلی و در رأس آن استاندار محترم و ارتباط منظم با شهرداران اهتمام ویژه به عمل‌آورید. امید است در سایه توجهات حضرت باری‌تعالی در خدمت به مردم شریف استان در جهت سرافرازی جمهوری اسلامی ایران موفق و مؤید باشید.»‌

پیشبرد کارها با برنامه صحیح تسریع می یابد

در همین راستا مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان تهران در مراسم معارفه خود گفت: بالاترین سرمایه یک سازمان همکاران و منابع انسانی آن هستند. من خود را مکلف می دانم تا در کنار پیشبرد اهداف و برنامه های خود آرامش روانی و شغلی همکاران خود را در مجموعه برقرار کنم.

رضا نگهبان با تاکید بر اینکه کارها را با سرعت بیشتری پیش خواهیم برد، افزود: قطعا با برنامه صحیح پیشبرد کارها تسریع خواهد یافت. ما باید به مردم و مطالبات بر حقشان پاسخی صریح و اقناعی بدهیم و مشکلات را در اسرع وقت به بهترین شکل ممکن با توجه به بضاعت مان پاسخ دهیم.

ایجاد منابع بازآفرینی برای شهرداری ها

بر اساس این گزارش نادر محمدزاده نیز در این مراسم ضمن تشکر از همکاری مدیران راه و شهرسازی استان تهران در پیشبرد اهداف و پروژه ها گفت: در تمامی حوزه ها و با توجه به کمبود اعتبار و بودجه، همکاران من نهایت همکاری را انجام دادند و زحمات زیادی متحمل شدند. تمامی پروژه های بالای 50 درصد با توجه به شرایط سخت مالی رو به اتمام است.

وی با اشاره به اتمام تقریبی مسکن مهر استان تهران تصریح کرد: مسکن مهر با پیشرفت بالای 96 درصد به زودی در استان تهران به اتمام می رسد و در حوزه بازآفرینی و شهرسازی، منابع بازآفرینی برای شهرداری های استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد مراجعین به حوزه املاک و حقوقی نسبت به سال 96 کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: سال 97 نسبت به سال 96 میزان مراجعه به حوزه املاک و حقوقی 20 هزار نفر کاهش یافته است. از طرفی یکی از کارهای مهم همکاران من در حوزه املاک و حقوقی بازشماری منابع اسناد و اخذ بیش از 15هزار سند تک برگی با مالکیت دولت بوده است.

مدیرکل سابق راه و شهرسازی تهران با اشاره به اینکه در حوزه املاک و حقوقی نزدیک 10هزار پلاک و سند جدید به نام دولت اخذ شد، تصریح کرد: با جدایی حوزه راهداری از اداره کل راه و شهرسازی استان تهران شاهد کمبود منابع و اعتبارات مالی بودیم اما خوشبختانه با تدابیر و زحمات همکاران در حوزه پشتیبانی بسیاری از محدودیت ها رفع گردید.

گفتنی است؛ مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران روز دوشنبه 3 تیرماه با حضور کفاش معاون حقوقی و امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی، تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و تعدادی از نمایندگان مجلس با حضور مدیران و کارکنان این اداره کل برگزار شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar