۱۴:۰۵ - ۰۹ تير ۱۳۹۸ - 30 June 2019
کد خبر: ۵۳۱۷۷
نماینده جمهوری داغستان در بازدید از بندرامیرآباد مطرح کرد:
نماینده جمهوری داغستان در ایران گفت: با توجه به ظرفیت های مناسبی که در بندرامیرآباد وجود دارد به سمت توسعه روابط اقتصادی حرکت خواهیم کرد.

امین علی اف در سفر به استان مازندران طی بازدید از توانمندی ها و قابلیت های بندرامیرآباد، افزود: تاکنون ارتباطات اقتصادی دو جانبه میان دو منطقه داغستان و مازندران ناچیز بوده است اما با بهره گیری از ظرفیت های بندر مخاچ قلعه و بندر امیرآباد می توان تبادلات اقتصادی دو منطقه را افزایش داد.

وی با بیان اینکه حوضچه های بندرامیرآباد همانند ساحل داغستان از عمق مناسبی برخوردار است گفت: افزایش تردد و ترافیک دریایی به واسطه این ظرفیت میان دو بندر، به نسبت سایر کشورهای شمالی دریای خزر می تواند اتفاق خوبی در مراودات تجاری رقم بزند.

علی اف خاطرنشان کرد: بندر امیرآباد؛ بندری بی نظیر در حاشیه دریای خزر است که ظرفیت اسمی ۷.۵ میلیون تن کالا، اسکله رو رو ریلی، ظرفیت بالای دریایی، بندری و لجستیکی بر جذابیت های اقتصادی آن افزوده است.

نماینده جمهوری داغستان در ایران تاکید کرد: کشورش آمادگی دارد با توجه به ظرفیت بالای تخلیه و بارگیری کالا در بندر ماخاچ قلعه، برای کالاهای ایرانی که به این بندر وارد می‌شود، امتیازات ویژه ای را قائل شود.

داغستان یکی از ۸۵ فدراسیون روسیه است که در سواحل غربی دریای خزر واقع است و حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

برچسب ها بنادر ، دریانوردی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar