۱۴:۱۱ - ۱۱ تير ۱۳۹۸ - 02 July 2019
کد خبر: ۵۳۱۹۸
رییس هیئت اجرایی انتخابات شورای مرکزی در گفت‎وگو با «صما»:
رییس هیئت اجرایی هشتمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر اینکه هیئت اجرایی انتخابات شورای مرکزی مستقل است، گفت: ما توصیه پذیر نیستیم و باید بیطرف باشیم و تاییدشدن و در راس بودن تمامی امور باید در راستای قانون باشد.

غلامحسین الله دادی در گفتوگو با «صما» درخصوص نحوه انتخاب خود به عنوان رییس هیئت اجرایی انتخابات شورای مرکزی بیان کرد: بعد از برکناری منصور بهادری، ذبیح‌اله حبیبی به عنوان عضو پنجم معرفی شد و درنهایت رای گیری بین من و حبیبی به عنوان کاندیدای ریاست هیئت اجرایی انتخابات انجام گرفت.

وی در عین حال افزود: با وجود اینکه رییس سازمان در نامه ای به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، حبیبی را به عنوان رییس منصوب کرده بود، اما درنهایت بنده با کسب 4 رای از مجموع 5 رای اعضا به عنوان رییس انتخاب شدم.

الله دادی ادامه داد: از آنجایی که اعضای هیئت اجرایی انتخابات شورای مرکزی باید رییس هیئت اجرایی را تایید کنند، حبیبی را به عنوان عضو قبول کردند.

تاکید بر برگزاری به موقع انتخابات

الله دادی در ادامه سخنان خود درخصوص تاثیرات برگزاری اجلاس بیست و دوم شورای مرکزی گفت: سالانه در تیرماه، اجلاس هیئت عمومی شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار می شود که امسال این اجلاس همزمان با انتخابات شورای مرکزی برگزار می شود.

رییس هیئت اجرایی هشتمین دوره انتخابات شورای مرکزی ادامه داد: هر سه سال یک بار اعضای شورای مرکزی توسط اعضای هیئت مدیره انتخاب می شوند و در هر سالی که انتخابات شورای مرکزی انجام می گیرد، این اجلاس حساستر و مهمتر است.

الله دادی تاکید کرد: نظر ما و وزارت راه و شهرسازی بر این است که انتخابات به موقع انجام شود و امور مربوطه به درستی انجام گیرد.

اولویت های شورای مرکزی هشتم

وی همچنین درخصوص اولویت های شورای مرکزی در دوره هشتم بیان کرد: انجام امور باقی مانده از جمله این اولویت ها است و مهمترین بحث، اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان است که طی چند سال اخیر مطرح بوده است.

الله دادی یادآور شد: با گذشت 24 سال از تصویب قانون نظام مهندسی و با توجه به شرایط روز، یکسری اشکالاتی در این قانون وجود دارد که این اشکالات باید اصلاح و برطرف شود.

عضو شورای مرکزی همچنین با بیان اینکه عمده اقدامات در دوره هشتم شورای مرکزی، بر پایه استمرار امور قبلی و باقی مانده خواهد بود. ضمن اینکه اقداماتی نیز در راستای پیشرفت و اقتدار مهندسی لازم است.

برگزاری انتخابات بر اساس قانون و نظام نامه

رییس هیئت اجرایی هشتمین دوره انتخابات شورای مرکزی در عین حال درخصوص نحوه برگزاری این انتخابات بیان کرد: انتخابات هشتم شورای مرکزی براساس نظام نامه و قانون انجام می شود و بعد از بررسی های مربوطه، همه افراد بر اساس قانون تایید و معرفی می شوند.

وی یادآور شد: درصورتی که اعتراضی در این راستا مطرح شود، این اعتراضات در هیئت داوری مطرح می شود و تمام تلاش ما این است که انتخابات بر اساس قانون و نظام نامه انجام گیرد.

گفتتنی است؛ پس از چالش های اخیر درخصوص عزل منصور بهادری و انتصاب ذبیح‌اله حبیبی از سوی فرج اله رجبی، درنهایت غلامحسین الله دادی از سوی اعضای هیئت اجرایی انتخابات شورای مرکزی به عنوان رییس انتخابات دوره هشتم شورای مرکزی انتخاب شد.


اصلاح قانون و پیشرفت مهندسی، مهمترین اهداف شورای مرکزی هشتم/طرح اعتراضات به نتایج انتخابات در هیئت داوری

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar