۱۱:۴۸ - ۱۲ تير ۱۳۹۸ - 03 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۰۹
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام خبر آغاز برگزاری مسابقه "طراحی محیطی؛ ارتباط پیاده میان آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) با رود-دره فرحزاد و بخش شرقی آن" به تشریح جزئیات این مسابقه پرداخت.

کاوه حاجی علی اکبری با بیان این که شهر تهران بهرغم مشکلات متنوع، ذخیره‌ای از مکان‌های با ارزش را در درون خود حفظ کرده که تا به امروز از گزند توسعه‌های لجام گسیخته در امان مانده‌اند، خاطرنشان کرد: یکی از این مکان‌های با ارزش، آستان مبارک امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) در جوار رود-دره فرحزاد است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن تأکید بر ضرورت حفظ و ارتقای این مکان ارزشمند که به عنوان یکی از عناصر هویت بخش شهر تهران و از با اصالت ترین مکان های موجود در محدوده فرحزاد به شمار می رود، گفت: محیط امامزاده و مناطق بکر و طبیعی اطراف آن، امکان بالقوه‌‌ای را برای ارائه خدمات به محیط پیرامون خود فراهم ساخته است که با خلق کارکردهای مناسب و متناسب و ایجاد ارتباط قوی در حوزه بلافصل محدوده امامزاده می‌تواند سطح کارکردی و معنایی مجموعه را ارتقاء دهد.

علی اکبری تصریح کرد: ارتقای سطح دسترسی به عرصه فرهنگی- مذهبی امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) و تقویت جذب و حضور شهروندان در این فضا با هدف معرفی هویت این عرصه و تقویت نقش آن در شهر، مدیریت شهری را بر آن داشت تا به دنبال طرحی برای ارتقای نقش فرهنگی و ارتباط و همپیوندی آستان امامزادگان با دیگر فضاهای شهر باشد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: از آنجا که خلاقیت، عنصری محوری در برنامهریزی و مدیریت مشارکتی امروز شهرهاست، تصمیم بر آن شد که ایدههای خلاق و نوآورانه حرفهمندان و دانشگاهیان از طریق برگزاری مسابقه طراحی برای این عرصه دریافت گردد تا برونداد خرد جمعی بتواند محصول مطلوبی را ارائه دهد.

به گفته این مقام مسئول، توجه به فضای مذهبی- فرهنگی امامزادگان ‌عینعلی و زینعلی (ع)، توجه به رود-دره فرحزاد و نقش کلیدی آن در شهر، مداخله حداقل در محیط طبیعی رود-دره و توجه به حساسیت های محیط زیست منطقه (حفاظت و ارتقاء)، توجه به تسهیل و توسعه ارتباط امامزادگان با رود-دره فرحزاد، ضلع شرقی رود-دره و فضاها و کاربری های مهم پیرامون، توجه به نکات کلیدی اسناد فرادست و طرح های مرتبط، توجه به هویت سازی مکان و ارتقای سطح گردشگری فرهنگی فضای امامزادگان و فعالیت‌های پیرامون، توجه به مسائل اقتصادی پروژه و تحقق پذیری آن و توجه به اصول طراحی زمینه گرا و طبیعت مدار با استفاده از مصالح مناسب از جمله معیارهای مهم ارزیابی طرح های شرکت کننده در مسابقه خواهد بود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این که به برگزیدگان اول تا دهم مسابقه جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد، توضیح داد:  برگزیده نخست مبلغ 750 میلیون ریال، برگزیده دوم مبلغ 450 میلیون ریال، برگزیده سوم مبلغ 250 میلیون ریال و برگزیدگان چهارم تا دهم هر کدام مبلغ 100 میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

علی اکبری در خاتمه یادآور شد: علاقمندان به شرکت در این مسابقه می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی و ثبت نام از روز دوشنبه 10/4/1398 تا 20/4/1398 به تارنمای سازمان نوسازی شهر تهران به نشانی http://nosazi.tehran.ir  مراجعه نمایند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar