۰۹:۲۷ - ۱۳ تير ۱۳۹۸ - 04 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۱۸
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از تردد بیش از 54 میلیون وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان در بهار 98 خبر داد.

علی زندی‌فر در خصوص تردد در محورهای مواصلاتی استان در فصل بهار سال جاری بیان کرد: براساس تحليل تردد در 62 محور شریانی مجهز به ترددشمار آنلاین استان مرکزی در فصل بهار، 54 میلیون و 785 هزار و 396 تردد وسیله نقلیه در محورها انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه میانگین سرعت در محورها 84 کیلومتر بر ساعت بوده است، گفت: 8 درصد تخلفات رانندگی صورت گرفته مربوط به سرعت غیرمجاز بوده است، در حالی که میانگین تخلفات سرعت غیرمجاز در محورهای مواصلاتی کشور 7 درصد است.

زندی‌فر افزود: میزان ورودی وسایل نقلیه به استان در سه ماهه نخست سال جاری 10 میلیون و 813 هزار و 668 وسیله و میزان خروجی از استان نیز 10 میلیون 358 هزار و 583 وسیله بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌های کشور 13 درصد است در حالی که این رقم در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به 25 درصد می‌رسد، اظهار کرد: بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه نسبت به کل تردد انجام شده، مربوط به محورهای ازنا-شازند با 47 درصد ترددها، اراک-سلفچگان با 46 درصد و اصفهان-دلیجان با 42 درصد ترددها بوده است.

زندی‌فر پر ترددترین محورهای استان مرکزی را محورهای اراک-شازند، شازند-اراک و آزادراه تهران-ساوه دانست و گفت: در محورهای مذکور در هر ساعت به ترتیب هزار و 11 تردد، 948 و 913 تردد انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اضافه کرد: بیشترین سرعت تردد خودروها در آزادراه ساوه - تهران با 100 کیلومتر بر ساعت، آزادراه تهران- ساوه با 98 کیلومتر بر ساعت و آزادراه همدان - ساوه با 96 کیلومتر بر ساعت به ثبت رسیده است.​

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar