۱۰:۵۳ - ۱۵ تير ۱۳۹۸ - 06 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۲۳
انتقاد دبیر کل انجمن سنگ ایران در گفت‌وگو با «صما»:
دبیر کل انجمن سنگ ایران با انتقاد از رویکرد کمیته های نمای شهرداری درخصوص خطرناک بودن کاربرد سنگ در نما گفت: در کمیته های نما مطرح می شود که استفاده از سنگ در نمای ساختمان خطرناک است؛ اما این موضوع درواقع پاک کردن صورت مسئله است.

احمد شریفی در گفت ‌و گو با «صما» تصریح کرد: بحث مهم این است که اگر شیوه نصب و اجرای مصالح سنگی در نمای ایراد دارد، دلیل نمی شود که بخواهیم صورت مسئله را پاک کنیم.

وی با بیان این مطلب افزود: به طور نمونه در شهر رم ساختمان هایی با نماهای سنگی حدود دو هزار سال قدمت دارند، بدون اینکه کوچکترین آسیبی دیده باشند. به این دلیل که نمای آنها به درستی اجرا شده است.

شریفی یادآور شد: این در حالی است که در کشور ما از آنجایی که با اجرای صحیح نمای سنگی آشنا نیستند و در این زمینه دقت عمل ندارند و از سوی دیگر مهندسان نیز نظارت و کنترل دقیق بر روی نحوه اجرای نماهای سنگی اعمال نمی کنند و دستورالعملی هم برای این منظور وجود ندارد، مسئله را به ایراد نماهای سنگی ربط می دهند.

دبیر کل انجمن سنگ ایران خاطرنشان کرد: در نهایت به دلیل این ضعف ها به این نتیجه می رسند که نباید از سنگ در نما استفاده کنیم؛ در حالی که این نوع نگاه به معنی پاک کردن صورت مسئله است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar