۱۱:۱۰ - ۱۶ تير ۱۳۹۸ - 07 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۳۵
رئیس مرکز توسعه صنعتی ساختمان در گفت‌وگو با «صما»:
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی سازان گفت: ساخت 400 هزار واحد مسکونی بدون گرایش به شیوه های صنعتی سازی ممکن نیست.

بهروز سرابندی در گفت و گو با «صما» در پاسخ به اینکه به منظور اجرای طرح ساخت 400 هزار واحد مسکونی در کشور توسط وزارت راه و شهرسازی، صنعتی سازی ساختمان چه جایگاهی می تواند داشته باشد، گفت: بدون گرایش به شیوه های صنعتی سازی، ساخت مسکن در چنین تیراژ بالایی امکانپذیر نیست.

سرابندی تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی جهت انجام این گونه برنامه ها بدون گرایش به صنعتی سازی، امکان موفقیت نخواهد داشت و ما امیدواریم که این وزارتخانه با گرایش به سیستم های نوین صنعتی سازی، واحدهای مورد نظر را بتواند در اسرع وقت به بهره برداری برساند.

وی در پاسخ به اینکه آیا وزارت راه و شهرسازی در این زمینه با صنعتی سازان ساختمان مذاکره کرده است، گفت: تماس هایی بین وزارت راه و صنعتی سازان در این حوزه برقرار شده، اما هنوز به تدابیر اجرایی نرسیده است. با این حال بخش خصوصی به طور کامل آمادگی مشارکت در اجرای این طرح را دارند.

سرابندی در ادامه عنوان کرد: ما به عنوان بخش خصوصی نقش مشاور را داریم و نه سرمایه گذار و می توانیم راه ها و روش های نوین صنعتی سازی را به مجریان و وزارتخانه راه و شهرسازی ارائه دهیم و در صورت توافق، تمامی منابع، راه ها و روش های اجرایی را در اختیار وزارتخانه راه و شهرسازی خواهیم گذاشت.

فاصله زیاد صنعتی سازی با اهداف برنامه ششم عمرانی

رئیس مرکز توسعه صنعتی ساختمان در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت صنعتی سازی ساختمان گفت: به دلیل ضرورت‌های بین المللی و تدابیر علمی که در خارج از کشور و در محافل علمی و دانشگاهی و کارآفرینی در جریان است، خوشبختانه صنعتی سازی ساختمان در ایران نیز به صورت قطعی در حال انجام است.

سرابندی با انتقاد از کوتاهی مسئولان در توجه به صنعتی سازی ساختمان افزود: به دلیل عدم کوشش متولیان امر و با وجود اینکه صنعتی سازی ساختمان در کشور ما با اهداف کلی برنامه ششم عمرانی کشور فاصله زیادی دارد، اما امید بر این است که این ضرورت ملی و عمرانی، هرچه زودتر به بصیرت لازم برسد و راهی که آغاز شده است، به نهایت برسد.

این مدرس دانشگاه در پایان تاکید کرد: به طوری که صنعت ساختمان سازی مملکت ما نیز همانند دیگر کشورهای منطقه و دیگر کشورهای صنعتی، به سمت و سوی توسعه صنعتی سازی ساختمان سوق پیدا کند.

ارجحیت مصالح کارخانه ای بر تولیدات دستی و سنتی

این صنعتی ساز همچنین در پاسخ به اینکه مصالح ساختمانی تولید شده در ساختمان ها ازجمله میلگردهای فولادی برش خورده در کارخانه‌ها از چه مزایایی نسبت به میلگردهای برش خورده به صورت دستی برخوردارند، گفت: مسلم است که وقتی مصالح در کارخانه و تحت لیسانس های تاییدشده بین المللی انجام می شود و عملیات بر روی فرآورده های فلزی بدون انجام تست های لازم امکانپذیر نیست؛ لذا کلیه این مصالح از استانداردهای لازم برخوردار است.

سرابندی با اشاره به اینکه میلگردهای فولادی در سازه های فلزی و بتنی به کار برده می شود، ادامه داد: به طور قطع تولیدات کارخانه ای بر روش های دستی و سنتی مزیت دارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar