۱۳:۰۶ - ۱۶ تير ۱۳۹۸ - 07 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۴۰
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: براساس ابلاغ شرکت بازآفرینی شهری ایران پرداخت تسهیلات مشارکتی ساخت و ودیعه مسکن کلید خورد.

به گزارش صما به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن اظهار داشت: با توجه به قرارداد عاملیت مابین شرکت بازآفرینی شهری ایران و بانک مسکن، پرداخت تسهیلات کم بهره مشارکت مدنی از محل 20 درصد اعتبارات تبصره 18، در طول دوران ساخت و ودیعه اسکان موقت از ابتدای خرداد آغاز شده است.

وی افزود: 20 هزار فقره در مرحله اول تسهیلات بانکی پرداخت خواهد شد که سهم کلانشهر قم 400 فقره است.

صبوری توضیح داد: تمامی پروژه های نوسازی مسکن که براساس طرح بهسازی و نوسازی مصوب استان در محلات هدف بازآفرینی شهری موفق به اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری شده اند و پروژه های ویژه مانند پروژه های جابجایی و اسکان مجدد ساکنین محلات هدف که تایید شرکت بازآفرینی شهری ایران رسیده و یا می رسند، می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی تصریح کردد: البته اولویت با توسعه‌گرانی است که نوسازی محلات هدف را در قالب طرح بهسازی و نوسازی محله در دستور کار خود قرار داده اند و یا پروژه های تجمیعی که تعداد واحدهای تولید شده آن بیش از 10 واحد مسکونی می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم درخصوص سقف تسهیلات ساخت مسکن در کلان شهر قم گفت: میزان سقف تسهیلات مشارکت مدنی دوره ساخت ارزان قیمت در کلان شهر قم به ازای هر واحد مسکونی تولید شده 500 میلیون ریال است.

صبوری اظهار داشت: نرخ سود این تسهیلات در سال 1398 نه درصد براساس سود دوران مشارکت ساخت خواهد بود.

وی در ادامه از پرداخت تسهیلات بانک مسکن در خصوص اسکان موقت گفت و توضیح داد: میزان سقف تسهیلات ودیعه اسکان موقت در کلان شهر قم 200 میلیون ریال است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطر نشان ساخت: همشهریان گرامی برای استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی می بایست از طریق سامانه اینترنتی www.facility.udrc.ir نسبت به ثبت نام اقدام و پس از دریافت کد رهگیری، جهت دریافت معرفی نامه بانک مسکن به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان واقع در بلوار 75 متری عماریاسر مجتمع ادارات معاونت بازآفرینی شهری و مسکن مراجعه نمایند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar