۱۴:۴۵ - ۱۶ تير ۱۳۹۸ - 07 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۴۳
شهردار منطقه 12 در گفتگو با «صما»:
شهردار منطقه 12 تهران با بیان اینکه در چارچوب اختیارات تعیین شده فراتر از وظایف مان عمل کرده ایم، گفت: در بخش هایی مانند کمک هزینه طراحی نما، رایگان کردن عوارض، تخفیف احداث پارکینگ و ... اقدامات مطلوبی از طرف شهرداری انجام شده است اما اینکه این اقدامات کافی است یا خیر جای بحث دارد

علی محمد سعادتی در گفتگو با خبرنگار «صما» ضمن اشاره به این مطلب که در حال حاضر 560 هکتار بافت فرسوده در منطقه 12 قرار دارد، افزود: بافت فرسوده تابع سیاست های ملی است و صرفا شهرداری تعیین کننده نیست. از طرفی ساخت و ساز طی چند سال اخیر در رکود به سر می برد و طبیعی است که بافت فرسوده هم از این شرایط به نحو شدیدتری متاثر شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که عملکرد بانک ها را در بخش پرداخت تسهیلات نوسازی تا چه اندازه موفق می دانید، اظهار داشت: به هر حال واقعیت این است که تبعات تحریم های ظالمانه و مشکل نقدینگی سیاست های حمایتی را در بخش اقتصاد تحت تاثیر قرار داده است و بانک ها هم دلایلی را در خصوص وضعیت پرداخت تسهیلات مطرح می کنند.

سعادتی در خصوص مشکلات ثبتی ساکنان بافت فرسوده خاطر نشان کرد: کماکان مشکلاتی از قبیل مالکیت، سرقفلی، املاک بدون سند و... وجود دارد و به نظر می رسد این تعاملات برای حل مشکلات مطلوب نبوده و باید تغییر کند.

شهردار منطقه 12 تهران با بیان اینکه در چارچوب اختیارات تعیین شده فراتر از وظایف مان عمل کرده ایم، افزود:. در بخش هایی مانند کمک هزینه طراحی نما، رایگان کردن عوارض، تخفیف احداث پارکینگ و ... اقدامات مطلوبی از طرف شهرداری انجام شده است اما اینکه این اقدامات کافی است یا خیر جای بحث دارد. چرا که موضوعات مختلفی مانند قیمت زمین، قیمت مصالح و سود آوری بر نوسازی تاثیر گذار خواهد بود.

وی ادامه داد: در مواردی مانند هزینه انشعابات که حمایت ها باید توسط دستگاه های تامین زیر ساخت انجام شود، شهرداری داوطلبانه ورود کرده تا با حمایت از مالکان نوسازی تسریع شود.

سعادتمند خاطر نشان کرد: قطعا تمام نهادها مانند شهرداری در وضعیت حاضر مشکلاتی در خصوص تامین درآمدهایشان دارند اما خطرپذیری ساختمان های بافت فرسوده ایجاب می کند که نهادهای مسئول تا حد امکان تمامی امکانات و پتانسیل هایشان را در این خصوص به کار بگیرند. در غیر این صورت و بعد از بروز حادثه باید ده ها برابر را صرف ویرانی های زلزله کنیم.


برچسب ها بافت فرسود ، نوسازی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar