۱۰:۲۶ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ - 08 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۵۰
معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌و‌گو با «صما»:
چند روز پیش بود که تفاهم‌نامه همکاری مشترک شرکت بازآفرینی شهری ایران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هم‌زمان با نشست مدیران کل دفاتر امور شهری و شورا‌های استانداری‌ها در وزارت کشور معتقد شد. این تفاهم‌نامه به‌موجب مفاد ۵۹ و ۶۲ قانون برنامه ششم توسعه و سایر سیاست‌های کلی در خصوص موضوع بازآفرینی شهری و احیای بافت‌های فرسوده شهری و جلوگیری از گسترش سکونتگاه‌های غیررسمی در شهر‌ها و ساماندهی بافت‌های نابسامان موجود امضا و روند اجرای آن آغاز شد.

همکاری مشترک در پیش‌بینی و پیگیری اختصاص اعتبارات مناسب برای بازآفرینی شهری از سرفصل‌های تملک دارایی، صندوق توسعه ملی و اوراق مشارکت در قوانین بودجه سنواتی از دیگر زمینه همکاری مشترک این تفاهم‌نامه بود.

در همین راستا محمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه در این تفاهم‌نامه به دنبال دو رویکرد اجرایی هستم گفت: ایجاد همکاری مشترک و ارائه اختیارات در سطح ملی دو رویکرد این تفاهم نامه است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: اهداف عمده تبادل این تفاهم‌نامه، همکاری و بهره‌گیری متقابل به‌منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اجرایی، مدیریتی، علمی، پژوهشی، آموزشی طرفین درزمینهٔ تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های بازآفرینی شهری و راه‌اندازی هیئت‌های اجرایی محلات هدف در اولویت مداخله مصوب ستاد بازآفرینی استان‌ها توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران با همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بود.

پژمان گفت: در حال حاضر دو دستگاه وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران ارتباط تنگاتنگی باهم دارند اما این همکاری‌ها در غالب دستگاه‌های خودشان است؛ و در مرحله اجرا به علت برقراری هماهنگی‌های بین بخشی دچار وقفه اجرایی می شوند. این تفاهم‌نامه باعث خواهد شد تمامی تصمیمات اجرایی در اسرع وقت عملیاتی شود.

وی گفت: مسئله دوم طولانی بودن فرایند پروسه تصمیم‌گیری است که غالباً با این روند بسیار طولانی انجام می‌شود و درنهایت مقاصد و منظور استان‌ها تأمین نمی‌شود؛ بنابراین به دنبال این بودایم که اختیارات را به استان‌ها واگذار کنیم تا دچار وقفه نشویم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران درنهایت گفت: بنابراین به‌طور خلاصه برآیند این تفاهم‌نامه همکاری مشترک و ارائه اختیارات در سطح ملی به استان‌ها در امر بازآفرینی است.

برچسب ها بازآفرینی ، پزمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar