۱۲:۲۷ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ - 08 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۵۶
مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان خبر داد:
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان از عزم جزم این مجموعه در مبارزه با متصرفان اراضی دولتی خبر داد.

به گزارش صما، محمدمهدی بلوردی تصریح کرد: راه اندازی بانک اراضی واگذار شده جهت طرح های مختلف صنعتی، آموزشی و ورزشی توسط این اداره کل به منظور شناسایی اراضی که طرحی بر روی آنها اجرا نشده، و بازپس گیری این زمین ها و تحویل به متقاضیان واقعی طرح ها، از مهم ترین فعالیت های این اداره کل در بخش واگذاری است.

بلوردی همچنین با اعلام اینکه استان کرمان تا پایان سال99 به احداث بیش از نه هزار واحد مسکن شهری نیاز دارد، گفت: با توجه به سکونت بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت دو میلیون و 395 هزار نفری شمال استان کرمان در شهرها، مسکن مورد نیاز تا سال 1399، بیش از نه هزار واحد است.

آغاز عملیات احداث 1500 واحد مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: در راستای تامین بخشی از نیاز مسکن استان، عملیات احداث حدود 1500 واحد مسکن در قالب مشارکت در شهرهای کرمان، زرند و سیرجان به زودی آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: در طرح مسکن مشارکتی زمین دولتی به انبوه سازان و متقاضیان واجد شرایط واگذار می شود.

دبیر شورای مسکن استان کرمان، صدور سند تک برگ عرصه و اعیان را از مزایای طرح مسکن مشارکتی در مقایسه با واگذاری زمین به صورت اجاره 99 ساله برای احداث مسکن عنوان کرد.

محمدمهدی بلوردی گفت: همچنین حدود 285 هزار مترمربع زمین دولتی برای احداث بیش از 1700 واحد مسکن در شهرهای شهربابک، کرمان، زرند، بافت، راور، سیرجان و رابر به بنیاد مسکن استان کرمان واگذار شده است.

بر اساس سرشماری سال 1395 استان کرمان با دارا بودن سه میلیون و 264 هزار و 718 نفر جمعیت، در جمع ده استان پرجمعیت کشور قرار دارد.


r_sar مطالب مرتبط r_sar
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar