۱۲:۴۶ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ - 08 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۵۷
مديركل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان يزد:
مديركل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان يزد بابیان اینکه يكي از اولويت‌هاي اداره كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، كاهش تلفات جاده‌اي است گفت: بايد بستر مناسبي براي استفاده‌کنندگان و بهره‌برداران جاده در حوزه حمل‌ونقل همچنين در حوزه جابجايي بار و مسافر انجام شود.

علي عليخاني گفت: با تلاش شبانه‌روزی همكاران ما در 11 ماهه سال 97 رتبه نخست در كاهش تلفات جاده‌اي را در كشور كسب كرديم و با توجه به اينكه چند تصادف منجر به فوت در طول طرح سفرهاي نوروزي 98 رخ داد، درمجموع يزد به رتبه دوم درزمینهٔ كاهش تلفات جاده‌اي در سطح كشور دست‌یافت.

عليخاني بابیان اينكه در نوروز امسال، ميزان سفرهاي نوروزي افزايش 17 درصدی داشته است، افزود: بااین‌وجود ميزان تلفات جاده‌اي استان يزد در اين ايام 50 درصد نسبت به نوروز 97 كاهش يافت.

وي با اشاره به اينكه موقعيت جغرافيايي يزد به‌گونه‌ای است كه چهارراه مواصلاتي كشور به شمار مي‌رود، خاطرنشان كرد: يزد هم به لحاظ ترانزيت بار از ترافيك بالايي برخوردار است و هم به لحاظ بهره‌مندي از معادن بزرگ و نیز ازنظر تناژ بار هم در جايگاه خوبي قرارگرفته و رتبه هفتم كشور را دارا است؛ و 6 درصد از كل بار كشور از مبدأ يزد به مناطق مختلف كشور ارسال مي‌شود.

وي، خدمات راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي را 24 ساعته و شبانه‌روزي دانست و تصريح كرد: همكاران ما به‌نوعی ايثار انجام مي‌دهند و با ميزان دريافتي كه در مقايسه با بسياري از دستگاه‌ها، ناچيز است، بخش عمده‌اي از خدمات را بر عهده‌دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar