۱۳:۲۵ - ۱۸ تير ۱۳۹۸ - 09 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۷۰
پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی و صنایع فراساحل آسیا SeAsia Expo 2019 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان‌ها، اتحادیه‌ها و سندیکاهای بخش خصوصی به مناسبت روز جهانی دریانوردی از تاریخ 3 الی 5 شهریور ماه سال 1398 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مصلی تهران با حضور شرکت‌ها، سازمان‌ها و کارآفرینان برتر و امکان ارائه ایده‌ها و طرح‌ها، جذب سرمایه‌گذاری و بازار فروش بالقوه برگزار می‌شود

ایران به تدریج در صنایع دریایی و فراساحل، مسیر خود را به سمت شکوفایی اقتصادی باز می‌کند. نمایشگاه بین المللی دریایی و صنایع فراساحل آسیا که قرار است در تهران برگزار شود به عنوان شتاب‌دهنده و پیشران صنعت دریایی با هشت رویکرد به‌روز در تعاملات بین‌الملل، فضا را برای استفاده از توانمندی‌های داخلی مهیا کرده است؛ تا کنون حضور پنج کشور منطقه در نمایشگاه قطعی شده و این تعداد احتمالا بیشتر خواهد شد.

پنجمین نمایشگاه بین المللی دریایی و صنایع فراساحل آسیا SeAsia Expo 2019 با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان‌ها، اتحادیه‌ها و سندیکاهای بخش خصوصی به مناسبت روز جهانی دریانوردی از تاریخ 3 الی 5 شهریور ماه سال 1398 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مصلی تهران با حضور شرکت‌ها، سازمان‌ها و کارآفرینان برتر و امکان ارائه ایده‌ها و طرح‌ها، جذب سرمایه‌گذاری و بازار فروش بالقوه برگزار می‌شود.

نمایشگاه امسال در شرایط تحریم‌های ظالمانه، همگام با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال با عنوان رونق تولید، تلاش می‌کند فضا را به نفع تحقق این سیاست‌ها تنوع بخشیده و موجب شكل‌گیری، جریان‌سازی و تعامل بیشتر صاحبان صنایع، صنعت دریایی و دریانوردی و صنایع فراساحل كشور شود.

تجربه موفق برگزاری نمایشگاههای پیشین، بستر و مسیری را برای غنای هرچه بیشتر این نمایشگاه فراهم كرده است. تعامل و همكاری نزدیك برگزاركنندگان نمایشگاه با نهادهای دولتی، اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و بخش خصوصی در این حوزه نیز موجب توسعه برنامه‌های كیفی و كمی نمایشگاه امسال شده است.

نمایشگاهی كه به رغم مشكلات اقتصادی كه در سال‌های اخیر برای فعالیت در حوزه دریایی و دریانوردی به وجود آمده، امیدوارانه و با انگیزه حمایت جدی‌ از این صنعت؛ صنعتی كه بازوی اصلی اقتصاد داخلی به بازارهای جهانی است، برپا شده است.

تخصصی‌تر شدن این نمایشگاه، بهبود فرآیند اطلاع‌رسانی، تعامل نزدیك‌تر با متولیان دولتی و غیر دولتی و نهادهای صنفی در این حوزه و نیز ایجاد فضاهای گفت‌وگو محور و برپایی کنفرانس فرصت‌های سرمایه‌گذاری در دریا و كارگاه های آموزشی از جمله نكات برجسته این دوره از نمایشگاه است.

سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی نوین دولت برای تقویت بخش دریایی و صنایع فراساحل كه در قالب واسپاری امور غیرحاكمیتی به بخش خصوصی و كاهش تصدی گری دولت نمایان شده است، امیدواری و انگیزه‌ی قوی و جدی در فعالان این حوزه ایجاد كرده كه امید می‌رود برای تداوم این نمایشگاه به طور كامل از این فرصت بهره گرفته شود.

یکی از برنامه های مهم نمایشگاه امسال برگزاری کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری در دریا با هدف ایجاد فرصت تعامل سرمایه گذاران و کارآفرینان، معرفی منابع تامین مالی جهت پروژه‌ها، شناسایی و معرفی سرمایه‌گذاران موفق و معرفی توانمندی‌های بخش خصوصی به سازمان های دولتی جهت واگذاری پروژه های قابل سرمایه گذاری، دریافت و ثبت فرصت‌های سرمایه‌گذاری حوزه دریایی کشور است.

از دیگر برنامه های نمایشگاه امسال برگزاری پانل‌های تبادل تجربه، برگزاری نشست و تالارهای گفت‌وگو میان سرمایه گذاران و سرمایه پذیران می باشد.

حضور نمایندگان شرکت‌های خصوصی از کشورهای ترکیه، عراق، قزاقستان، هند و آذربایجان در نمایشگاه قطعی است.

از برنامه‌های تبلیغات و اطلاع‌رسانی نمایشگاه فراخوان به کلیه سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی، فراخوان به سفرا و رایزنان اقتصادی کشورهای خارجی در ایران و اتحادیه‌ها و انجمن‌های دریایی بین المللی می باشد.

از دیگر برنامه های تبلیغات واطلاع رسانی بین المللی نمایشگاه همکاری و مشارکت با پرمخاطب‌ترین خبرگزاری اروپا PROJECT CARGO، بندر و دریا روسیه ACTUALIDAD، انجمن تولید کنندگان آسیایی چین ASIAN MANUFACTURERS و صنعت فراساحل سنگاپور WORLD OILS، می‌باشد.

یکی از مهمترین برنامه‌های این نمایشگاه نشست‌های خبری توسط سران ارگان‌های دریایی، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها در طول برگزاری نمایشگاه با حضور گسترده اصحاب رسانه است که نسبت به ارایه گزارش عملکرد و پرسش و پاسخ در خصوص چالش‌ها و موفقیت‌های حوزه دریایی کشور اقدام می‌کنند.

ستاد برگزاری در طول برپایی نمایشگاه امکانات ویژه‌ای را به مخاطبان و متقاضیان ارائه می‌کند که مشارکت کنندگان در نمایشگاه می‌توانند به صورت رایگان کارگاه‌های علمی و پانل‌های آموزشی خود را در کنار کارگاه‌های علمی که توسط ستاد برگزاری اجرا می شود برگزار کنند.

این کارگاه ها می تواند شامل ارائه دستاوردها، معرفی محصولات و ... باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه اجرایی نمایشگاه به شماره 9-22893008-021 تماس بگیرید و یا به وب سایت www.iranseaexpo.com مراجعه کنید.

برچسب ها حمل و نقل ، نمایشگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar