۱۳:۰۱ - ۱۹ تير ۱۳۹۸ - 10 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۷۷
معاون مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی تهران:
معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: موارد 21، 23 و 24 از قانون پیش فروش ساختمان، مرتبط با موارد تخطی از پیش فروش است.

به گزارش صما، پرویز فیروز معاون مسکن و بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در یکسال گذشته طی مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ها، برگزاری کنفرانس مشترک با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مصاحبه های تلویزیونی درباره قانون پیش فروش ساختمان در این باره رسالت خود را به عنوان آگاه سازی و اطلاع رسانی در این حوزه انجام داده ایم، گفت: اما لازم به ذکر است که قانون پیش فروش می بایست مرتبا از طریق ادارات کل اعلام گردد تا شهروندان در این خصوص آگاه باشند.

وی با اشاره به مواد قانون پیش فروش در خصوص تخطی از قانون گفت: در ماده 21 چنین آمده است، چنانچه مطبوعات و رسانه ها قبل از دریافت مجوز انتشار آگهی پیش فروش نسبت به درج و انتشار آگهی پیش فروش اقدام نمایند به توقیف به مدت حداکثر دو ماه و جزای نقدی از ده تا یکصد میلیون ریال محکوم شده در صورت تکرار به حداکثر مجازات محکوم خواهند شد.

وی افزود: در ماده 23 قانون پیش فروش آمده است اشخاصی که بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پیش قروش ساختمان کنند یا بدون اخذ مجوز اقدام به انتشار آگهی نمایند به حبس از 91 روز تا یکسال و جزای نقدی معادل دو تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می شوند.

معاون مسکن و بازآفرینی ساختمان درباره ماده 24 نیز گفت: این ماده قانون مرتبط با مشاوران املاکی است که نسبت به تنظیم قرارداد پیش فروش اقدام نمایند که در قانون به تعلیق پروانه و برای بار سوم به ابطال پروانه کسب محکوم می شوند.

فیروز در پایان تصریح کرد: تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان حتما و حتما می بایست در دفترخانه اسناد رسمی انجام شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar