۱۲:۲۱ - ۲۰ تير ۱۳۹۸ - 11 July 2019
کد خبر: ۵۳۲۹۷
احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در گفتو گو با «صما»:
از روز شنبه 22 تیر 98 تا اواخر هفته آینده برای قالب مناطق کشور افزایش دما و ماندگاری هوای گرم پیش‌بینی شده است.

احد وظیفه مدیر پیش‌بینی و هشدار این سازمان‌گفت:چهارشنبه 98/4/19 در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان‌شرقی، خراسان‌شمالی، استان‌های تهران، البرز و قزوین رگبار موقت باران گاهی با احتمال وقوع رعد و برق پیش‌بینی کرد.

وی‌افزود: در برخی مناطق کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر رشد ابر گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در استان‌های ساحلی خزر رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد.

به گفته وظیفه، پنجشنبه 98/4/20 بارش باران گاهی همراه با رعد و برق در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر، برخی نقاط استان های اردبیل، سواحل خزر و خراسان شمالی و نیز برخی نقاط کردستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، سمنان، تهران، قم، شمال اصفهان و همچنین در برخی نقاط استان‌های کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی یادآور شد: جمعه 98/4/21 همین وضعیت در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از استان اردبیل و همچنین جنوب سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با پیش‌بینی جوی آرام همراه با افزایش دما و ماندگاری هوای گرم برای قالب مناطق کشور از روز شنبه تا اواخر هفته آینده، تصریح نمود: شنبه تا یکشنبه 22 و 23 تیر 98 در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک را خواهیم داشت.


برچسب ها هواشناسی ، دما
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar