۱۲:۵۷ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 13 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۰۴
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل در گفت و گو با «صما»:
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت:در سه ماه نخست سال جاری بیش از 4 هزار برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار توزیع شده است.

علی رحمتی گفت:دوز بلاغ قرارداد فی ما بین و برگ معافیت کاهش عوارض بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان است که هر برگ آن معادل 100 دلار است.

عضو شــورای اداری استان اردبیل سهمیه سال ۲۰۱۸ دوزبلاغ این استان را ۱۴ هزار برگ عنوان کرد و افزود: با هدف حمایت از توسعه ناوگان صادراتی و کاهش هزینه های حمل و نقلافزایش سهمیه در دستور کار قرار گرفت و این مهم با رشد 40 درصدی درسال 2019 به 19 هزار برگ افزایش یافت.

دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان اردبیل با بیان اینکه این مهم در جهت حمایت از صادرات کالای ایرانی دربین رانندگان موقع عبور از مرز در پایانه مرزی بیله سوار توزیع می شود تصریح کرد:از زمان شروع طرح پرداخت برگ معافیت کاهش عوارض مرزی از سال 94 تا کنون 40 هزار برگ دوزبلاغ به ارزش 4 میلیون دلار توزیع شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل افزایش 42 درصدی ورود و خروج مسافران اتباع خارجی به کشور از پایانه مرزی بیله سوار درفصل بهار را خاطر نشان کرد و گفت:در مدت یاد شده 368 هزارو 266 نفر از این پایانه تردد کرده اند که از این میزان بیش از 333 هزار نفر اتباع خارجی و 34هزارو 775 نفر مسافر ایرانی است.

عضو شورای برنامه ریزی استان اردبیل از صادرات 101 هزار و 413 تن کالا توسط 4هزار و 581 دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و تصریح کرد :این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 78 هزار و 236 تن بود، حدود 30 درصد رشد نشان می دهد.

برچسب ها راهداری ، اردبیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar