۱۴:۳۶ - ۲۳ تير ۱۳۹۸ - 14 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۱۲
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در بازدید از یازدهمین نمایشگاه های بین المللی سنگ های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، در و پنجره و صنایع وابسته بر تولید و توسعه فرهنگ استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد تأکید کرد.

عبدالرضا گلپایگانی به همراه مدیرکل معماری و ساختمان از غرفه ها و بخش های مختلف یازدهمین نمایشگاه های بین المللی سنگ های تزیینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه، در و پنجره و صنایع وابسته بازدید کردند و با مسئولان برخی غرفه ها در خصوص کیفیت و استانداردها ی مصالح ساختمانی گفتگو کردند.

گلپایگانی یکی از مولفه های ارتقاء کیفیت ساختمان را استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد عنوان کرد و افزود: افزایش کیفیت ساخت وساز در کنار توجه به سایر مولفه ها نیازمند توجه ویژه به تولید مصالح ساختمانی استاندارد است.

معاون شهرسازی و معماری با اشاره بر اینکه برگزاری این گونه نمایشگاه ها می تواند به فرهنگ استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد کمک کند، گفت: گام برداشتن به سوی استانداردسازی مصالح ساختمانی و  فرهنگ استفاده از آن همواره مورد توجه و تأکید قرار دارد، بر این اساس معاونت شهرسازی و معماری نیز برخی اقدامات را در دستور کار خود قرار داده است به طوری که در حوزه ساخت و ساز و استفاده از مصالح استاندارد ساختمانی دستورالعمل هایی را ابلاغ کرده است که از آن جمله می توان به دستورالعمل استاندارد سازی تیرچه و بلوک و...در ساختمان ها اشاره کرد.

وی افزود: البته اقدامات کارشناسی در این بخش تا رسیدن به شرایط مطلوب و ساخت و ساز با کیفیت هم چنان ادامه دارد.

وی تأکید کرد در فرهنگ ما توجه به استفاده از مصالح با کیفیت و مقاوم همواره وجود داشته است، چنانکه برخی بناهای تاریخی ما چند صد سال است همچنان استوار و محکم باقی مانده‌اند و بر این اساس باید سعی کنیم با تولید و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد بر طول عمر ابنیه بیفزاییم.

گلپایگانی گفت: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد علاوه بر افزایش استحکام ساخت و ساز و طول عمر بناها بر صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها نیز کمک شایانی خواهد کرد.

وی گام برداشتن در این خصوص را حفظ سرمایه های ملی کشور در حوزه ساخت و ساز و رونق اقتصادی کشور بیان کرد.

لازم به ذکر است در دوره اخیر مدیریت شهری اقدامات مطلوبی در زمینه بهبود کیفیت نما و منظر شهری انجام شده است که از جمله آنها می توان به تاکید حناچی، شهردار تهران بر راه اندازی کمپین «نما، هویت شهر ما» اشاره کرد. کمپینی که قرار است به زودی در مناطق 22 گانه تهران کارگاه های آموزشی برگزار کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar