۰۹:۵۶ - ۲۴ تير ۱۳۹۸ - 15 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۱۶
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید:
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه ایجاد مسیر حمل و نقل عمومی سریع و انبوه از شروط اصلی و اساسی تحقق جمعیت‌پذیری تعیین شده در شهرهای جدید است گفت: اولویت وزارتخانه راه‌اندازی و بهره‌برداری مترو در شهرهای جدید است.

حبیب‌الله طاهرخانی گفت: راه اندازی مترو شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف کلانشهرها و به ویژه شهرهای جدید حومه تهران موضوع بسیار مهمی است که می تواند کیفیت سکونت در این شهرها و موفقیت در جذب جمعیت را به حداکثر برساند.

وی با بیان اینکه ایجاد مترو علاوه بر کمک به جذب جمعیت به این شهرها منجر به کاستن از بار ترافیکی کلانشهر ها می شود گفت: در این راستا ساخت، راه اندازی و بهره‌برداری از متروی شهرهای جدید هم اکنون یکی از اولویت های کاری وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید است.

وی افزود: یکی از مهمترین دلایل تاخیر در ساخت و راه‌اندازی متروی شهرهای جدیدی همچون شهر جدید پرند مشکلات مربوط به تامین منابع مالی است که به رغم عدم تعهد دولت برای تامین این هزینه ها وزارت راه و شهرسازی در تامین این منابع به شهرداری کمک می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: راه اندازی مترو شهرهای جدید به خصوص شهرهای جدید اطراف کلانشهرها و به ویژه شهرهای جدید حومه تهران موضوع بسیار مهمی است که می تواند کیفیت سکونت در این شهرها و موفقیت در جذب جمعیت را به حداکثر برساند.

طاهرخانی با بیان اینکه دولت نیز تمام توان خود را به کار بسته است تا در کنار شهرداری با کمک به بحث تامین منابع متروی شهر جدید پرند را تعیین تکلیف کرده و آن را افتتاح کند خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز اتصال ریلی بین تهران و پرند به واسطه خط راه آهن تهران-پرند برقرار است و ۲۲ رام قطار در این مسیر به صورت روزانه اقدام به جابه جایی مسافر می کند. با این حال راه اندازی متروی تهران-پرند از اولویت های مهم وزارت راه و شهرسازی برای افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر از این شهر جدید به کلانشهر تهران است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همچنین از آغاز مراحل مقدماتی ساخت متروی پردیس خبر داد و افزود: مراحل مقدماتی کار برای ساخت متروی پردیس نیز آغاز شده است و بناست با راه اندازی متروی این شهر جدید نیز ضمن کاستن از بار ترافیک جاده ای مسیر تهران به این شهر جدید امکان حمل و نقل سریعتر و ارزانتر بین پایتخت و پردیس فراهم شود.

وی تاکید کرد: با راه اندازی متروی شهرهای جدید قطعا جذابیت سکونت در این شهرها افزایش یافته و روند توسعه شهرهای جدید تسریع خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar