۱۰:۲۵ - ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۲۶
مدیر اجرایی عرصه مسکن مهر در خصوص سوء‌استفاده دلالان از عرصه مسکن مهر پردیس هشدار داد

حسن حضرتی گفت: با عنایت به اینکه واگذاری عرصه واحد های مساکن مهر در شهر جدید پردیس، از مدتی قبل آغاز شده و اهمیت وارزش موضوع را مالکین عزیز بخوبی درک نموده و روزانه صدها نفر جهت خرید و خود مالکی به مدیریت اجرایی واگذاری عرصه مسکن مهر پردیس مراجعه و تشکیل پرونده می‌دهند، در این بین گزارشی هایی را دریافت نمودیم مبنی بر اینکه برخی از دلالان با خرید عرصه و بدست آوردن مالکیت کامل مسکن مهر، هنگام فروش واحد مسکونی، خریدار را از وضعیت عرصه خود مطلع نکرده و لذا فقط اقدام به فروش اعیانی می کنند! و بعداً با طلب مبالغی بیشتر، عرصه را به خریدار واگذار می نمایند.

وی با بیان اینکه، لازم دانستم نکاتی را خدمت کسانی که قصد معامله عرصه و اعیانی دارند متذکر شوم، خاطرنشان کرد: ماده 5 قرارداد واگذاری عرصه صراحتاً بیان داشته که اعیان واحد مسکن مهر چنانچه طی تشریفات قانونی به شخص دیگری انتقال یافته و واگذار شود و تغییر مالک صورت پذیرد، انتقال عرصه نیز در قبال تسویه حساب به نام همان شخص صورت می‌گیرد؛ یعنی فروشنده محترم چنانچه عرصه را خریداری نموده و مالک عرصه و اعیانی می‌باشد به هنگام فروش می‌بایست همزمان با اعیانی عرصه واحد خود را نیزبه خریدار واگذار نماید.

وی همچنین افزود، ماده 9 قرارداد نیز اشاره دارد در صورت انتقال یا واگذاری تمام یا بخشی از زمین، موضوع قرارداد اعیانی احداثی در آن به غیر (جزاً یا کلاً) به هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل الیه قائم مقام خریدار و مسئول اجرای تعهدات ناشی از قرار داد می‌باشد.

فلذا باتوجه به مستندات و بندهای موضوع قرار داد واگذاری عرصه که به امضا خریدار می‌رسد فروش اعیانی و نگه داشتن عرصه برای مطالبه وجه بیشتر از خریدار از نظر این شرکت وجاهت قانونی نداشته و از طریق مراجع ذیصلاح قابل پیگرد می‌باشد.

برچسب ها مسکن مهر ، پردیس
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar