۱۱:۰۹ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۳۵
گلپایگانی در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی تهران اعلام کرد:
جلسه هم اندیشی با موضوع حفظ و احیاء بافت تاریخی با حضور مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و مدیران ارشد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در محل مدیریت بافت و بناهای تاریخی شهر تهران برگزار شد.

گلپایگانی در این جلسه هم اندیشی گفت: در حوزه حفظ و احیاء بافت و بناهای تاریخی و ارزشمند، شهرداری ماموریت های مهم و مشترکی با سازمان میراث فرهنگی دارد.

وی افزود: بافت و بناهای تاریخی شهر، اساس و بنیان شکل گیری شهر را تشکیل می دهند و با این نگاه، آماده همکاری درتمامی بخش ها هستیم تا به نتایج مطلوب مورد نظر دست یابیم .معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه گفت: در بافت های تاریخی ما تمامی مولفه های موجود اعم از مسائل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، گردشگری و ...را بررسی و مطالعه می کنیم و آن را به صورت یک بسته در نظر می گیریم تا اقدامات انجام شده در همه بخش ها همزمان پیش برود.

در این جلسه گلپایگانی از اعلام آمادگی این معاونت و مدیریت بافت و بناهای تاریخی شهر تهران برای همکاری در خصوص تهیه شناسنامه بناهای تاریخی جهت ثبت در فهرست آثار تاریخی با فرمت اعلامی از سوی سازمان میراث فرهنگی خبر داد و گفت : ما حتی حاضر به خرید بناهای تاریخی هستیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar