۱۱:۴۷ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۳۸
معاون وزیر راه در بیست و دومین اجلاس سازمان نظام‌مهندسی:
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه فضای انتخابات شورای مرکزی باید یک فضای تخصصی باشد، گفت: باید افرادی در این جایگاه قرار گیرند که در رشته خود تخصص داشته باشد و ضمن ژرف اندیشی و کمک به حل مسائل، نگاه ملی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار «صما» مازیار حسینی، در بیست و دومین اجلاس سازمان نظام‌مهندسی با تاکید بر اینکه شورای مرکزی عصاره فضایل مهندسی کشور است، ادامه داد: خواهش ما این است که در انتخاب اعضای شورای مرکزی دوره هشتم بسیار دقت کنید و به افرادی رای دهید که متخصص و پاکدست باشند.

وی تاکید کرد: اعضای شورای مرکزی در این جایگاه برای کل کشور تصمیم می گیرند و حتی نه فقط راجع به کشور بلکه به دلیل مطرح شدن بحث صادارت خدمات فنی و مهندسی، فراتر از کشور صحبت می کنند. به همین دلیل باید از پاکدستی و تخصص در این قد و قواره برخوردار باشند.

حسینی با بیان اینکه اگر مقرر شده تا اعضا به ۳۲ نفر رای دهند و ۶۴ نفر را به وزارتخانه معرفی کنند، برای این است که دقت در انتخابات بالا برود، اضافه کرد: اگر قرار است حقی ضایع شود از شما نیست، از ماست. شما 32 نفر را انتخاب می کنید و ما 64 نفر را به شما معرفی می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز مسائل سطحی و پیش پا افتاده مسائل امروز ما نیست، تاکید کرد: توجه به چنین مسائلی آبرو و حیثیت جامعه مهندسی را از بین می برد. امیدوارم که رفتار حرفه ای و انضباط کاری سرلوحه امور برگزیدگان کشور قرار گیرد.

حسینی ادامه داد: اعضای شورای مرکزی هشتم باید در سطح ملی توانایی و کارایی داشته و از لحاظ سطح علمی از افراد برجسته دانشگاه ها باشند، تا در جهت پیشبرد اهداف سازمان از ظرفیت های جوان، پرشور و افراد دارای ایده استفاده کنند.

ضرورت تعریف نظام ملی ساخت وساز

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز چاره ای به جز تغییر نداریم و برای این تغییر باید نظام ملی ساخت وساز را تعریف کنیم، عنوان کرد: سیستم تعمیر و نگهداری ساختمان یکی از موضوعات مهمی است که باید در نظام ملی ساخت و ساز به آن توجه شود.

حسینی ساختمان استاندارد را ساختمانی دانست که چهار موضوع آسایش، آرامش، دوام و ایمنی در آن دیده شده باشد و گفت: تلاشمان این است که نظام مهندسی را در چهار رکن اصلی شامل مالک یا سرمایه گذار، سازنده، کنترل و بازرسی و نگهداری ساختمان تعریف کنیم.

وی در پایان بیان کرد: آنچه کشور به آن نیازمند است، رونق تولید است که مسکن کمترین میزان ریسک سرمایه گذاری را در این خصوص دارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar