۱۴:۳۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۴۳
نایب‌رئیس اتاق ایران در گفت و گو با «صما»عنوان کرد:
نایب‌رئیس اتاق ایران با بیان اینکه آینده صنعت حمل‌ونقل تابع دو موضوع است گفت: اول اینکه نظام اجرایی و سیاست‌گذاری باید در مورد موضوعات ساختاری مانند ارز و یارانه سوخت و...تصمیم‌گیری کند. تا موعدی که این تصمیم‌گیری انجام نشود، تحولی در صنعت حمل نقل به‌صورت بنیادین رقم نمی‌خورد.

مسعود خوانساری در گفت و گو با «صما» گفت: سیستم حمل‌ونقل ایران باوجود مزیت‌های که در اختیار دارد نمی‌تواند خدماتی در طراز بین‌المللی ارائه دهد. این وضعیت هم تنها محصول موقعیت صنعت حمل‌ونقل نیست و تابع یک سلسله موانع کلان است

وی گفت: به‌طور طبیعی بخش اقتصادی کشور می‌تواند از ناوگان فرسوده انتقاد کند و متولی ناوگان هم می‌تواند بگوید که نرخ ارز، تحریم‌ها و انواع موانع دیگر مانع از نوسازی شده است.

خوانساری با بیان اینکه تحریم‌ها موجب محدودیت استفاده تجار و بازرگانان ایران از سیستم حمل‌ونقل جهانی در برخی حوزه‌ها شده گفت: بنابراین آنچه رخ‌داده این است که بخش حمل‌ونقل مانند دیگر حوزه‌های اقتصاد ایران از تحریم‌ها آسیب‌دیده است.

وی گفت: در کنار تحریم ها نبود مدیریت صحیح، عملکرد ضعیف گمرک و سوخت یارانه ای و رازان قیمت باعث شده سیستم حمل و نقل به چالش کشیده شود.

خواسناری در نهایت گفت: آینده درخشان و توسعه‌یافته، محصول تصمیمات بزرگ است. با رفع موانع و با توجه به پتانسیل و استعدادی که در بخش حمل و نقل وجود دارد این بخش می تواند یکی از موفق‌ترین بخش‌ها باشد.

برچسب ها حمل و نقل ، اتاق
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar