۱۵:۳۱ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۴۴
مدیر عامل «آران سیج» با بیان اینکه عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند تا سیما و منظر آَشفته شهر ها شکل بگیرد، گفت: قطعا در این وضعیت نا به سامان طراحان و مجریان هم سهیم هستند.

اکبر فتح الهی در گفتگو با «صما» ضمن اشاره به این مطلب افزود: فقدان ثبات قوانین یکی از مشکلات عمده در ساخت و سازهاست. به طور مثال زمانی نمای شیشه ای در ساخت و ساز های تهران کاملا قانونی بود اما در ادامه قانونی تصویب شد که بیش از 40 درصد نمای شیشه ای ممنوع است. در حالی که می توان شیشه را از جهات مختلفی مانند ضریب حرارتی، صوتی و استحکام ارتقاء داد.

وی در مورد عملکرد دانشگاه ها اظهار داشت: متاسفانه دانشگاه های ما در زمینه معماری و طراحی بویژه در بخش نما نتوانسته اند موفق عمل کنند و کماکان معماران کشور از اطلاعات پراکنده شرکت های خارجی استفاده می کنند.

فتح الهی ضمن اشاره به اینکه با روی کار آمدن آقای حناچی معماری ایرانی – اسلامی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، افزود: یک طرح در درجه اول باید زیبا باشد و در مرحله بعد علاوه بر رعایت استاندارد ها موضوعات مختلفی مانند نور را مورد توجه قرار دهد. در این خصوص لازم است طراح بر اساس کاربری ساختمان مورد نظر نما را طراحی کند.

این کارشناس صنعت ساختمان با تاکید بر اینکه باید یک نوع همگنی بین ساختمان ها برقرار باشد، ادامه داد: بر خلاف بسیاری از شهر های بزرگ اروپایی، در بسیاری از معابر شاهدیم که نمای ساختمان ها هماهنگی با هم ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که نقش مهندسان ناظر را در ایجاد نماهای با هویت چگونه ارزیابی می کنید، گفت: متاسفانه مهندسان ناظر ما در بخش مهندسی نما تخصص و تجربه لازم را ندارند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar