۱۵:۵۰ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۴۵
وزیر راه و شهرسازی در گفت و گوی اختصاصی با «صما»:
وزیر راه و شهرسازی گفت: سیاست وزارتخانه درخصوص هشتمین دوره از انتخابات شورای مرکزی، توجه اساسی به رعایت قانون است.

محمد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه بیست و دومین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در گفت و گوی اختصاصی با «صما» با بیان این مطلب افزود: سیاست وزارتخانه درخصوص هشتمین دوره از انتخابات شورای مرکزی، توجه اساسی به رعایت قانون است و ایجاد یک شرایطی که مهندسان دانا، کارآمد و پاکدست انتخاب شوند.

وی در ادامه عنوان کرد: باید یک هماهنگی و وحدت در این زمینه به وجود بیاید و از تولید مواردی که هیچ ربطی و ضرورتی ندارد که در جامعه مهندسی باشد، خودداری گردد.

اسلامی با ابراز تاسف از اینکه در چند سال اخیر آسیب های زیادی به جامعه مهندسی وارد شد، تصریح کرد: متاسفانه در چند سال گذشته با ورود بخش هایی که موجب دسته بندی مهندسان شده، شرایط به گونه ای فراهم شده که آسیب زیادی به جامعه مهندسی زده است.

وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با این انتخابات، شورایی انتخاب شود که آن حوادث تکرار نشود و آن شرایط به وجود نیاید و ما یک تشکل حرفه ای و کارآمد داشته باشیم که به صورت روزمره بتواند اعتبار خودش را در جامعه افزایش دهند و تاثیرگذاری ماندگاری در هدایت ساخت و سازها در کشور داشته باشد.

اسلامی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اظهارات کارشناسان مبنی بر اینکه برگه های آرای 32 نفره که در اختیار هیئت عمومی قرار می گیرد، برخلاف بند الف ماده 19 قانون نظام مهندسی است و این برگه های رأی باید مانند دوره های قبل 64 نفره باشد، گفت: خیر چنین نیست.

وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد: طبق قانون، تعداد اعضای اصلی شورای مرکزی 25 نفر و تعداد اعضای علی البدل 7 نفر است.

وی ادامه داد: برگه تعرفه در انتخابات مجلس هم به تعداد افرادی است که می خواهند انتخاب می شوند.

اسلامی در همین حال افزود: در این مجمع عمومی افرادی که انتخاب می شوند، باید 64 نفر را به ما معرفی کنند و ما از بین آن 64 نفر، احکامی را که بایستی صادر کنیم، صادر می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه آیا هیئت عمومی 64 نفر را انتخاب می کنند، اظهار داشت: در انتخابات شورای مرکزی هیئت عمومی افراد را انتخاب می کنند. در انتخابات شورای هشتم تعرفه ها 32 نفره است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آنها 64 نفری را که بیشتری رای را آورده اند، به ما معرفی می کنند. چون موضوع انتخابات برای انتخاب 32 نفر است.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar