۱۳:۲۷ - ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۶۴
با حضور شهردار تبریز، رییس شورای شهر و مدیرکل بازرسی آذربایجان شرقی؛
با حضور شهردار تبریز، مدیرکل بازرسی آذربایجان شرقی و رئیس شورای اسلامی شهر از «سامانه صدور آنلاین آرای ماده ۱۰۰» و «نرم افزار شهروندسپاری» شهرداری تبریز رونمایی انجام شد.

صدور آنلاین و سیستمی آرای صادره کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری برای اولین بار در شهرداری تبریز جهت ساماندهی و دستیابی به اهداف و سیاست های دولت الکترونیک با هدف حذف بروکراسی و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و تسریع در صدور و ابلاغ آراء کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ انجام شد.

در این سامانه نسبت به ثبت و ارسال رای صادره در سیستم یکپارچه شهرسازی به صورت همزمان در همان کمیسیون اقدام شده است.

همچنین در این جلسه در راستای سیاست ها و اهداف کلان شهرداری تبریز و همسو با برنامه های دولت الکترونیک، نرم افزار شهروندسپاری که تمامی درخواست های شهرسازی را تحت پوشش قرار می دهد، راه اندازی شد.

راه اندازی سامانه شهروند سپاری به صورت پایلوت

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در این جلسه اظهار داشت: سامانه شهروند سپاری به صورت پایلوت در شهرداری منطقه ۹ راه اندازی شد.

محمد عزتی ادامه داد: در این سامانه تمام خدمات شهرسازی به عنوان شیوه‌ای نوین در استفاده از فناوری‌های روز که امکان ثبت درخواست غیرحضوری تمامی خدمات شهرسازی را تحت پوشش قرار می دهد، به صورت اینترنتی به شهروندان ارائه می شود.

وی در ادامه از ساماندهی کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرداری تبریز خبر داد و گفت: توجه ویژه ای به ارتقای کیفی خدمات کمیسیون ماده ۱۰۰ داشتیم و در راستای ساماندهی و تمرکز بر امور شهرسازی تعداد کمیسیون های بدوی و تجدیدنظر از ۲۰ کمیسیون به ۱۳ کمیسیون کاهش یافته که این اقدام باعث صرفه جویی یک میلیارد تومانی در هزینه های جاری طی یک سال کمیسیون های ماده ۱۰۰ شده است.

وی افزود: با تاکید شهردار تبریز کمیسیون های ماده ۱۰۰ ساماندهی شده و آرا به صورت سیستمی و آنلاین به شهروندان اطلاع رسانی می شود. همچنین فرم های رای کمیسیون بدوی ماده ۱۰۰ شهرداری اصلاح شده و اکنون رای کمیسیون هوشمند، دارای هولوگرام و تایپ شده و کروکی محل در آن فرم مشخص شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar