۱۴:۳۹ - ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۶۷
عضو شورای مرکزی در گفت و گو با «صما»:
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی درخصوص تاثیر تصمیمات شورای مرکزی بر عملکرد سازمان های نظام مهندسی گفت: شورای مرکزی ستاد هماهنگ کننده و تصمیم ساز سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.

مجید جی افرام در گفت و گو با «صما» با بیان این مطلب افزود: تمامی مراودات و اعمال مدیریت ها در سازمان های نظام مهندسی استان‌ها، بر اساس تصمیمات شورای مرکزی است و تصمیمات شورای مرکزی نیز منبعث از قانون نظام مهندسی و آیین‌نامه‌های اجرایی و قوانین موجود کشور است.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات و ابلاغیه‌های شورای مرکزی لازم‌الاجرا هستند، ادامه داد: همه تصمیماتی که در شورای مرکزی گرفته و به استان‌ها ابلاغ می‎شود، لازم‌ الاجرا است.

لزوم ارتقای کیفیت خدمات مهندسی

جی افرام همچنین درخصوص اولویت های شورای مرکزی در دوره هشتم بیان کرد: شورای مرکزی هشتم باید یک برنامه‌ریزی مدون و منظم در ارتباط با این داشته باشد که کیفیت خدمات مهندسی به جامعه ارتقا پیدا کند.

وی تاکید کرد: اگر این اتفاق بیفتد، رضایت‌‌مندی مردم، جامعه و مسئولان از سازمان نظام مهندسی گسترش پیدا می کند و باعث ارتقای سازمان نظام مهندسی خواهد شد.

عضو شورای مرکزی این موضوع را مهمترین اولویتی دانست که شورای مرکزی هشتم باید دنبال کند و تصریح کرد: در راستای همین هدف، باید کنترل و نظارت دقیقی بر عملکرد مهندسان و هیئت مدیره ها وجود داشته باشد تا نیل به هدف آسانتر شود.

به گفته وی، در کنار آن، آموزش مهندسان و نحوه اعطای صلاحیت و ارتقای پایه به حرفه مندان باید با نظم و دقت و حساسیت بیشتری صورت بگیرد و این مهمترین برنامه هایی است که شورای مرکزی هشتم می تواند دنبال کند.

جی افرام اضافه کرد: علاوه بر این، ما باید با اصلاح شیوه نامه‌ها و آیین نامه‌های مربوطه به دنبال اصلاح ساختار تشکیلاتی و اداری سازمان نظام مهندسی باشیم.

وی با بیان اینکه وضعیت نحوه و چگونگی ارائه خدمات مهندسی به جامعه باید با اصلاح شیوه نامه‌ها و آیین نامه‌ها تغییر پیدا کند، گفت: در این صورت شاهد تاثیرگذاری بیشتر سازمان نظام مهندسی و خدمات نظام مهندسی در حفظ سرمایه های ملی خواهیم بود.

تثبیت جایگاه قانونی نظام مهندسی در شورای مرکزی هفتم

جی افرام همچنین در ارزیابی از وضعیت عملکرد شورای مرکزی هفتم بیان کرد: در دوره هفتم شورای مرکزی با چالش‌های متعددی مواجه بود.

وی ادامه داد: برداشت‌های متفاوت و نگاه های مختلف به نحوه عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان از طرف شورای مرکزی و از طرف دیگر وزارت راه و شهرسازی باعث شد که انرژی های زیادی صرف این قضیه شود که از لحاظ ساختار و جایگاه قانونی، وضعیت سازمان نظام مهندسی به چه صورت است.

عضو شورای مرکزی هفتم یادآور شد: یکی از مهمترین خصوصیات دوره هفتم صرف انرژی زیاد در این حوزه بود، اما با وجود تمام این مسائل، سازمان نظام مهندسی ساختمان همان اقتدار و جایگاه قانونی خود را حفظ و تثبیت کرد.

جی افرام ادامه داد: شورای مرکزی هفتم همچنین در ارتباط با وظایف محوله به شورای مرکزی در ارتباط با نظارت بر عملکرد استان ها به عنوان یک ستاد هماهنگ کننده برای سازمان های استان ها؛ در تدوین شیوه نامه‌ها و نظام نامه‌ها، تدوین و ایجاد سامانه ها و تاحدود زیادی وظایفی که در قانون برای آن پیش بینی شده است، موفق عمل کرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar