۱۳:۳۷ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - 23 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۹۰
امروز ۱ مرداد جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری و هیات همراه از روند اجرایی پروژه قطار برقی گلشهر _هشتگرد بازدید کرد. در این بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، طاهر خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید و استاندار البرز نیز حضور داشتند

به گزارش «صما» دراین بازدید در خصوص موضوعاتی از جمله تامین منابع مالی مورد نیاز جهت کارهای باقیمانده سیویل، سوزن، فنس پیرامونی، خرید تجهیزات ایستگاه و برق بالا سری مباحثی مطرح و تصمیماتی در جهت تسریع هرچه بیشتر روند تکمیلی پروژه در دستور کار قرار گرفت.

مترو هشتگرد تا اواسط تابستان ٩۸ به بهره‌برداری خواهد رسید

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از پروژه در حال احداث خط متروی هشتگرد گفت: اگرچه آزادسازی مسیر و تامین امكانات فنی مورد نیاز پروژه تا كنون زمان زیادی برده ولی خوشبختانه عملیات از نظر كیفی بسیار خوب پیش رفته است.

اسلامی گفت: پیشرفت فیزیكی بیش از ٧٧ درصدی این پروژه خبر داد و گفت که درحال حاضر اكثر تجهیزات و امكانات پروژه تأمین و در اختیار پیمانكاران قرار گرفته تا هرچه سریعتر نصب شود.

وی با تأكید بر اینكه این پروژه تا اواسط تابستان ٩۸ به بهره‌برداری خواهد رسید، اعلام کرد مردم اطمینان داشته باشند كه در روند كار وقفه‌ای به وجود نمی‌آید و اراده‌ای مصمم برای تكمیل طرح ازسوی تمامی دست اندركاران، نمایندگان، استانداری و شركت عمران شهرهای جدید در این حوزه وجود دارد.

هزینه 800 میلیارد تومانی برای مترو هشتگرد

در همین راستا حبیب الله طاهرخانی مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شرکت عمران شهر جدید هشتگرد باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و بکارگیری تمام امکانات نسبت به تسریع در انجام کارهای باقیمانده اقدام نمایند.

وی با اشاره به راه اندازی قطار شهری هشتگرد گفت: حمل و نقل بین تهران و این منطقه تسهیل خواهد شد و این مسئله بار تقاضای مسکن در تهران را کاهش خواهد داد.

طاهر خانی با بیان اینکه زمان مسیر قطار تهران - هشتگرد حدود 45 دقیقه خواهد بود گفت: با توجه به این مسئله و بازار مناسبی که برای اقشار کم درآمد در این منطقه وجود دارد، قیمت مسکن در تهران تعدیل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، 200 هزار واحد سهم شهرهای جدید است گفت: حدود 60 هزار واحد از این طرح مربوط به شهرهای جدید اطراف تهران است.

وی با بیان اینکه ساخت 58 هزار از این واحدها آغاز شده از احصاء 100 هزار واحد دیگر برای ساخت مسکن خبر داد و افزود: تاکنون برای مترو هشتگرد 800 میلیارد تومان هزینه شده است.

طاهرخانی در پایان با بیان اینکه برای اتمام مترو 200 میلیارد تومان دیگر نیاز داریم، گفت: با افزایش تولید مسکن در شهرهای جدید فضای کمبود عرضه در کلانشهرها به خصوص تهران کاهش پیدا می کند.

وی همچنین گفت: قیمت مسکن در تهران و کرج به واسطه افتتاح مترو هشتگرد تعدیل خواهد شد. در هشتگرد ظرفیت سکونتی زیادی وجود دارد ‌. با افتتاح این مترو شهروندان هشتگردی به بزرگترین مطالبه خود دست خواهند یافت. به واسطه حمل و نقل راحت و سریع جمعیت سرریز تهران وارد این شهر خواهد شد؛ و از انجایی که هشتگرد با مازاد مسکن روبرو است می تواند پاسخگوی مناسب بخش تقاضا باشد.

برچسب ها هشتگرد ، شهرهای جدید
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar