۱۳:۰۰ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - 24 July 2019
کد خبر: ۵۳۳۹۹
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان خبر داد:
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان از همکاری شهرداری اهواز برای اجرایی شدن ماده چهار قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، خبر داد و گفت: از تاریخ 20 مرداد درج نام مجری ذی‌صلاح در پروانه ساخت ساختمان های هشت سقف و بیشتر یا ساختمان های با مساحت 2هزار مترمربع و بیشتر الزامی شد.

به گزارش «صما» کمال دویده با اشاره به اینکه معاون شهرسازی و معماری شهرداری اهواز در این خصوص با مدیران مناطق هشتگانه شهرداری این کلانشهر مکاتبه کرده است، گفت: از این تاریخ ماده ۹ آئین نامه اجرایی این قانون و بند ۱۴-۴-۳ از مبحث دوم مقررات ملی ساختمان اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه صدور پروانه ساختمان‌های هشت سقف و بیشتر منوط به درج نام مجری ذی‌صلاح در پروانه ساخت است، افزود: بر اساس ماده ۱۰ آئین نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و ماده هفت از فصل سوم مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، شهرداری‌ها یا سایر مراجع صدور پروانه ساختمان موظف هستند نام و مشخصات مجری که به وسیله صاحب کار معرفی شده و توسط این سازمان کنترل صلاحیت و ظرفیت شده را در پروانه مربوطه قید کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با بیان اینکه مجری می‌بایست نسخه‌ای از قرارداد منعقد شده با صاحب کار را در اختیار شهرداری قرار دهد، خاطرنشان کرد: در صورتی که صاحب کار خود مجری همان کار باشد دیگر نیازی به ارائه قرارداد ندارد.

دویده اضافه کرد: شهرداری کلانشهر اهواز در حال حاضر شرایط لازم را برای اطلاع رسانی در سطح مناطق و هدایت سازندگان ساختمانی به سازمان نظام مهندسی فراهم کرده تا مراحل قانونی جهت اخذ مجوز صلاحیت اجرا شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با اشاره به اینکه مجریان ذی‌صلاح می‌توانند از انجام تخلفات ساختمانی جلوگیری کنند، گفت: این قانون علاوه بر این می‌تواند به ارتقاء ساخت و سازها منجر شود و بخش قابل توجهی از مشکلات را حل کند.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
0
0
با استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی مهندسان مجری میتوان فهمید که فلان مجری شاغل تمام وقت سرساختمان است یا جزو کارکنان پتروشیمی و پالایشگاه و نیروگاه است یا جزو کارکنان کارخانه ماشین سازی یا کارمند بنیاد مسکنه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
0
0
در جواب این شخص باید بگم اگه کد ملی و مشخصات شناسنامه ای مهندسین مجری در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار بگیره به راحتی میشه فهمید که مهندس مجری علاوه بر ساختمان در کجا شاغل هست چون پرونده های مالیاتی همه شغل های یک شخص در سازمان امور مالیاتی موجود است ، از شرکت پیمانکاری و شغل دولتی تا کارخانه داری و ....
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar