۱۰:۳۱ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - 01 August 2019
کد خبر: ۵۳۴۶۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بعد از کاهش نسبی نرخ ارز و تثبیت این بخش، شاهد توقف قیمت مسکن در مناطق مختلف هستیم، اما به دلیل ویژگی چسبندگی قیمت ها، در شرایط کنونی کاهش قیمت به صورت تدریجی صورت می گیرد.

سید کمال الدین شهریاری درباره وضعیت بازار مسکن و قیمت ملک در ماه های آینده، گفت: قیمت مسکن در بازار تحت تأثیر شاخص های کلان اقتصادی است که یکی از این عوامل، نرخ ارز است.

به گفته وی در یک سال اخیر بالا رفتن نرخ ارز، بر روی تمام بازارها اثر منفی گذاشته که حوزه مسکن یکی از قربانیان تلاطمات ارزی است.

این نماینده مجلس افزود: بعد از کاهش نسبی نرخ ارز و تثبیت این بخش، شاهد توقف قیمت مسکن در مناطق مختلف هستیم، اما به دلیل ویژگی چسبندگی قیمت ها، در شرایط کنونی کاهش قیمت به صورت تدریجی صورت می گیرد. البته اگر وضعیت بازار مسکن و بخش های اقتصادی باثبات بماند، قطعا قیمت مسکن در ماه های آتی کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: از طرف دیگر یکی از عوامل کاهش قیمت مسکن در آینده، کاهش تقاضا و افزایش عرضه مسکن در کشور خواهد بود که وزارت راه و شهرسازی نیز در این راستا حرکت می کند.

شهریاری یادآور شد: امروز شاهدیم که با ثبات بازار ارز و تأثیر این بخش بر بازارهای دیگر، مالکان از قیمت های پیشنهادی برای فروش املاک خود عقب نشینی کرده اند و به تدریج قیمت های جدید در حال جایگزین شدن است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar