۱۱:۵۵ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - 01 August 2019
کد خبر: ۵۳۴۶۹
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در گفت و گو با «صما»:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از افزایش گشت های تلفیقی پلیس و راهداری باهدف کاهش تصادفات جاده ای خبر داد.

علی رحمتی با بیان اینکه 80 درصد تصادفات در محورهای شمالی استان طبق بررسی کارشناسان پلیس و راهداری بخاطر سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است اظهارامیدواری کرد با حضور شبانه روزی گشت های تلفیقی محسوس و نامحسوس پلیس و راهداری شاهد کاهش تلفات و تصادفات باشیم.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل ثبت بیش از 39 میلیون تردد در چهارماه اول سال جاری در استان را یادآورشد و تصریح کرد:در کنار اقدامات ایمن سازی ،برای کاهش تصادفات جریمه های ارشادی نیز می تواند در فرهنگ سازی رانندگی نقش مهمی ایفا کند.

عضو شورای اداری استان اردبیل بر تعامل و همکاری همه جانبه پلیس راه و راهداری تاکید کرد و گفت: متاسفانه 70 درصد تلفات جاده ای در شهرستانهای مشکین شهر ، گرمی و پارس آباد رخ می دهد که در چهارماه نخست امسال نیز به ترتیب بیشترین تخلفات سرعت غیرمجاز با 144 هزار مورد تخلف در محور مشکین شهر- اردبیل و 123 هزار مورد در مسیر بران- سه راهی سربند در محور پارس آباد به ثبت رسیده است.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل افزود:برای کاهش تلفات و تصادفات جاده ای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل برنامه های مختلفی همچون اجرای سرعت گیرهای مجازی و خطوط لرزاننده عرضی،تجدید خط کشی محورها،آرام سازی ترافیک،ایجاد خاکریز درمحل پرتگاهها،روکش آسفالت و ایجاد روشنایی بصورت نقطه ای را در دستورکار خود قرار داده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل با اشاره به ثبت ثبت 6 میلیون و 261 هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی ،2 میلیون و 454 هزار مورد تخلف سرعت غیرمجاز و 631 هزار تخلف سبقت غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان توسط 64 سامانه تردد شمار در 4 ماه گذشته تصریح کرد: مانور روز بدون حادثه باهدف آگاهسازی و فرهنگ سازی کاهش تصادفات و رعایت قوانین بزودی در استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با قدردانی از تلاش های خبرگزاری ها،مطبوعات،فعالان فضای مجازی و به ویژه صداوسیما در خصوص فرهنگ سازی رانندگی و رعایت قوانین افزود:پیام های ایمنی،ترافیکی و هشداری با موضوع کاهش تصادفات بزودی در قالب بنر و بیلبورد درمحورهای مواصلاتی استان نصب خواهد شد.

علی رحمتی گفت:درکنار حضور مستمر پلیس و راهداری در محورها تلاش می کنیم باهماهنگی های لازم از طریق فرماندهان سپاه شهرستانهای مشکین شهر ، گرمی و پارس آباد از نیروهای ولایی بسیج نیز جهت حضور در محورها برای کاهش تلفات استفاده کنیم.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد:با برنامه ریزی مناسب،حضور شبانه روزی و بسیج همه امکانات تلاش می کنیم در دوماه مرداد و شهریور میزان تلفات و تصادفات جاده ای را کاهش دهیم.

عضو شورای اداری استان اردبیل نظارت ویژه بر عملکرد شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر را در قالب طرح تابستانی و کمیسیون های ماده 11 و 12 راهداری خاطرنشان کرد و از روسای ادارات راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستانها خواست با برنامه ریزی مناسب از فراربارها و حمل اضافه تناژ در محورها به شدت برخورد کنند.


برچسب ها راهداری ، تصادف
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar