۱۱:۲۳ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - 03 August 2019
کد خبر: ۵۳۴۸۴
یک عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران از راه‌اندازی پله برقی متروی شادمان در جهت مناسب‌سازی معابر عمومی برای معلولان تا قبل از پایان تابستان خبر داد.

حجت نظری در سومین نشست تخصصی «سازمان‌های مردم‌نهاد؛ مشارکت محله‌ای در مدیریت شهری»با اشاره به ضرورت مناسب‌سازی شهرها برای معلولان و افراد کم‌توان در مورد مناسب‌سازی نشدن اماکن تفریحی تهران برای معلولان گفت: من متولی اصلی و مستقیم مناسب‌سازی معابر و اماکن در تهران نیستم اما تمام تلاش خود را برای این امر انجام می دهم و بارها طب تذکراتی در صحن شورای شهر، جلسات و دیدارها بر این امر مهم تاکید کرده ام اما توجه داشته باشید که برای این امر حتی فراتر از مدیریت شهری تمام دستگاه‌ها باید پای کار بیایند.

وی ادامه داد: چندی پیش من از شهروندان تهرانی دعوت کردم که در روز موزه‌ها، به‌صورت رایگان از موزه‌ها بازدید کنند که در پاسخ به این دعوت من در فضای مجازی یکی از فعالان در حوزه معلولان این سوال را مطرح کرد که آیا موزه‌ای در تهران وجود دارد که برای معلولان مناسب‌سازی شده باشد. قطعا من هم با او موافق هستم و اعتقاد دارم که باید تمام شهر برای معلولان مناسب‌سازی شود ولی در این رابطه دستگاه‌های دیگر متولی و مسئول هستند.

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد از افزود: سازمان میراث فرهنگی باید به مناسب‌سازی موزه‌ها ورود کند و یا در سایر اماکن و معابر دستگاه‌های ذی‌ربط باید ورود کنند. ما در ستاد توان‌افزایی چندی پیش جلسه‌ای برگزار کردیم که در آن جلسه یکی از معلولان به عدم مناسب‌سازی سرویس‌های بهداشتی برای معلولان انتقاد داشت که همان زمان علیرغم مشکلاتی که وجود داشت، مناسب‌سازی ستاد در دستور کار قرار گرفت و من هم دستور دادم که تمامی فضاها اعم از سرویس‌های بهداشتی، ورودی‌ها و ... در ساختمان ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران برای معلولان مناسب‌سازی شود که بخش اعظمی از آن انجام شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar