۱۲:۲۱ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - 04 August 2019
کد خبر: ۵۳۴۹۸
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گفت‌وگو با «صما»عنوان کرد:
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بابیان اینکه هزار و 100 محله در ایران جز سکونتگاه‌های غیررسمی در ایران است گفت:
هزار و 100 محله در ایران سکونتگاه غیررسمی است /بسته بعدی تسهیلات بازآفرینی وارد فاز عملیاتی خواهد شد

در حال حاضر 11 میلیون شهروند در این سکونت‌گاه‌ها زندگی می‌کنند و به دنبال اصلاح و بهسازی شرایط زندگی این هم‌وطنان هستیم.

سید محمد پژمان بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: 1500 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای توسعه و تجهیز خدمات روبنایی و زیربنایی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد تخصیص داده‌شده که 20 درصد آن توزیع‌شده و مابقی در ماه‌های آتی وارد فزا عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: اگر تسهیلات تمام و کمال ارائه شود هزار و 549 پژوه بهسازی و نوسازی خواهد شد.

پژمان بابیان اینکه اصلاح بافت‌های فرسوده جز اهداف لاینفک وزارت راه و شهرسازی است عنوان کرد: عدم توجه به بافت‌های فرسوده مصیبت‌های زیادی را برای کشور به همراه دارد بنابراین باید تسهیلات مناسبی برای این مقوله در نظر گرفته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر به افرادی که انفرادی اقدام به احداث مسکن در این محلات می‌کنند، 50 میلیون تومان تسهیلات با سود 9 درصد و 20 میلیون تومان تسهیلات دیگر با نرخ سود 18 درصد اعطا خواهد شد و به انبوه‌سازان سنتی نیز به ازای هر واحد 100 میلیون تومان و به انبوه‌سازان صنعتی 110 میلیون تومان تسهیلات داده خواهد شد.

وی درنهایت گفت: اصلاح بافت‌های فرسوده عزم جدی می‌خواهد و این عزم و اراده در حال شکل‌گیری است و باید موانع موجود بر سر راه اصلاح بافت‌های فرسوده هر چه سریع‌تر رفع‌ورجوع شود.


برچسب ها پژمان ، بازآفرینی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar