۱۴:۱۲ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - 04 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۰۲
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم در گفت‌وگو با «صما»:
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم بابیان در حال حاضر از 66 نقطه حادثه خیز 33 مورد آن مرتفع شده گفت:مابقی به به طور سالانه رفع و رجوع خواهد شد.

اکبر سلیمیان بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: بر اساس آخرین آمارهای راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی 250 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور وجود دارد و استان قم در این لیست قرار نداشت.

وی بابیان اینکه استان قم مسیر 17 استان کشور بوده و بسیار پرتردد است عنوان کرد: در طی سال‌های اخیر این استان همواره رتبه 1 تا 3 بخش حمل بار و مسافر را داشته و با توجه به تردد پرترافیک یکی از استان‌های کم حادثه‌خیز است.

سلیمیان گفت: ازآنجایی‌که استان قم دارای ترافیک حمل‌ونقلی است بخش خصوصی رغبت زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد البته اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم مشوق‌های خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران تعبیه کرده است.

وی بابیان اینکه بازگشت سرمایه در این استان زودبازده است گفت: هم‌اکنون بخش سرمایه‌گذار در دو حوزه جاده و مجتمع‌های رفاهی و خدماتی حضور پررنگی در این استان دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم بابیان اینکه برای افزایش بهره‌وری در این اداره دیگر از کارکنان و تجهیزات بخش خصوصی – پیمانی بهره می‌بریم گفت: در حال حاضر کارکنان و ماشین‌آلات به‌صورت قراردادهای امانی هستند.

سلیمیان گفت: هم‌اکنون تلاش‌های زیادی برای نوسازی و به‌روزرسانی ماشین‌آلات و مسیرهای جاده استان قم انجام‌شده و فعالیت‌های زیادی برای ملایم سازی شیب شیروانی داشته‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری پروژه‌های زیادی در بخش محورهای شریانی داشته‌ایم گفت: نوسازی، تعویض و بهسازی علائم، تابلوها و خط‌کشی انجام‌شده و برای نخستین بار طرح بازیافت سرد آسفالت به طول هشت کیلومتر در بزرگراه راهجرد – سلفچگان اجرایی شد.

وی در ادامه به هزینه اجرایی این طرح که برای نخستین بار است که در سطح راه‌های استان اجرا می‌شود اشاره کرد و گفت: قرارداد اجرایی این طرح بالغ‌بر ۹۲ میلیارد ریال است که از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تأمین‌شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar