۱۴:۴۵ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - 05 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۱۰
مدیرعامل و مخترع سقف مهانیت در گفت‌وگو با «صما»:
مدیرعامل شرکت مهانیت بابیان اینکه در سیستم سقف مهانیت سقف به‌صورت دال مجوف دوطرفه طراحی و اجرا می‌شودگفت: پس از چندین سال تحقیق و بررسی نیازهای صنعت ساختمان كشور و بررسی سقف‌های متعارف و سنتی و با در نظر گرفتن مفاد آیین‌نامه‌های ساختمان موفق به ابداع و بروز آوری روشی آشنا جهت اجرای سقف‌های بتنی با قالب‌های پلاستیكی مهانیت شده‌ایم

محمدحسین مکری بابیان مطلب فوق به «صما» گفت: گفت: در این روش بدون بر هم زدن ابزار و روش‌های موجود و تحمیل هزینه‌های سنگین، با اصلاح الگوی مصرف مصالح و روش اجرا از دفن مصالح گران مانند تیرآهن، میلگرد، بتن، سفال، یونولیت و پرت مصالح و منابع ملی جلوگیری می‌کنیم.

وی گفت: با استفاده از سیستم مهانیت، سقف به‌صورت تیرچه درجا و بدون نیاز به انواع بلوك سقفی و یونولیت و به‌صورت دال موجوف یك یا دوطرفه اجرا خواهد شد.

وی بابیان اینکه سابق بر این زیرسازی سقف‌های بتنی با قالب‌های چوبی انجام می‌گرفت گفت: اما بعد از اختراع قالب‌های پلاستیکی مهانیت قالب‌های چوبی عملاً کار آرایی خود را از دست داند.

حسینی مکری با بیان اینکه زیر سازی این سقف مشابه سقف تیرچه و بلوك ومطابق با آیین نامه ها و نشریه 94 است در توضیح عملکرد قالب های پلاستیکی مهانیت گفت: قالب سقفی پلاستیکی مهانیت قابل استفاده در انواع سقف ها، حذف یونولیت و انواع تیرچه پیش ساخته، اجرای آسان دال های یکطرفه و دوطرفه سبک، قالب های مهانیت غیر ماندگار بوده و بعد از بتن ریزی باز شده و در سقف های بعدی استفاده خواهد شد.

مخترع سقفف مهانیت در خصوص مزایای سقف مهانیت گفت: اجرای اقتصادی سقف با دهانه های بزرگتر از ۷ تا ۱۵ متر بدون ستون با استفاده از قالب های مهانیت یکی از مهمترین مزایای مهندسی و معماری مهانیت است که این امر در چندین پروژه تجاری و پارکینگ اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت مهانیت در ادامه در خصوص دیگر مزایای سقف مهانیت عنوان کرد: امکان استفاده مکرر از قالب با گارانتی تعویض، زیر سازی مشابه سقف های تیرچه و بلوک، دارای تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات راه و ساختمان کشور، بتن ریزی و اجرای یکپارچه این سقف موجب لرزش کمتر، ممان اینرسی بالا و کاهش وزن سازه می شود. کاهش مصرف بتن و فولاد، حذف انواع بلوک های سقف از جمله فوم و حمل و نقل آن، حذف تیرچه پیش ساخته و هزینه ساخت و حمل و نقل آن، ایمنی در اجرا، حریق و زلزله، کاهش ضخامت تمام شده سقف، حذف تیرچه دوبل در سقف تیرچه بلوک، دسترسی آسان و عبور آزاد تاسیسات از داخل سقف، افزایش ارتفاع سقف، عایق کاری، جلوگیری از پوسیدگی و تعمیر ارزان تاسیسات، کاهش کف سازی، پوکه ریزی و اجرای آسان سقف کاذب و یکپارچگی سقف و سازه، عدم نیاز به شکستن سر تیرچه و جابجایی خاموت است.

وی با بیان اینکه در این روش تنش های زلزله توسط سقف در کل سازه منتشر می شود گفت: این روش علاوه بر اقتصادی بودن دارای مقاومت بالایی در برابر تنش های فیزیکی دارد و کاملا در برابر حریق مقاوم است.

حسینی مکری گفت: در حال حاضر دنیا با حرکت به سمت سیستم های صنعتی سازی و توسعه یافته ساختمان های مقاوم و ایمن را به بازار عرضه می کند و کشور ما نیز باید همسو با کشور های توسعه یافته از بهترین مصالح و روش برای ساختمان سازی بهره ببرد.

وی در نهایت از دولت خواست حامی تولید کنندگان باشد چرا که تولید کنندگان برای ارتقای صنعت، اشتغال و ارز وری تلاش می کنند.

برچسب ها شرکت ، محصولات
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar