۱۲:۱۹ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - 06 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۱۸
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد:
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران از آغازمرمت 34 بنای تاریخی در پهنه فرهنگ و هنر رودکی خبر داد.

یاسر جعفری با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه از اواسط سال گذشته مدیریت احیا و مرمت پهنه رودکی با تاکید کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برعهده سازمان زیباسازی قرار داده شده، جلسات متعدد با 11 سازمان مسئول در این طرح برگزار و اقداماتی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مناسب سازی کالبدی بناهای تاریخی و واجد ارزش در این محدوده در حال انجام است، ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده برای احیای پهنه فرهنگ و هنر رودکی، دو گام ساماندهی جداره های تاریخی واقع در این محدوده و همچنین کف سازی معابر آن به ویژه خیابان شهریار به عنوان ورودی شرقی پهنه رودکی از مقابل تالار وحدت تا محدوده تئاتر شهر در دستور کار قرار گرفت.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه طبق برنامه ریزی هایی که در سال گذشته انجام شد، موضوع پیرایش و ساماندهی و مرمت بناهای تاریخی در این پهنه آغاز شد،گفت: طبق مطالعاتی که انجام شد، در این محور پلاک های ارزشمند شناسایی و مرمت این بناها نیز به بهترین شکل ممکن اجرایی شد.

به گفته وی؛ در سال جاری نیز پیمانکار مشغول مرمت 34 بنای تاریخی و واجد ارزش شناسایی شده در پهنه فرهنگ و هنر رودکی است.

جعفری با اشاره به اینکه خانه های ارزشمند واقع در محدوده پهنه رودکی مربوط به دوره های مختلف تاریخی است، یادآور شد: طبق مطالعاتی که مشاور در سال گذشته انجام داد، حدود100بنا شناسایی شد اما آنچه که اسناد گذشته میراث فرهنگی تایید می کند، این است که در حدود 34 تا 37 بنای تاریخی که به ثبت رسیده است، وجود دارد که متاسفانه اواخر سال گذشته یک بنای تاریخی در خیابان شهریار توسط مالک بخش خصوصی تخریب شد.

وی تاکید کرد: مابقی بناها را می توان به عنوان بناهای واجد ارزش و هویت بخش به محله، روی آن برنامه ریزی کرد و به بهره برداری رساند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar