۱۵:۲۵ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - 06 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۲۱
صبح امروز؛
اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به «کمپین نما، هویت شهرما» پیوستند.

به گزارش خبرنگار «صما» تعدادی از اعضای هیئت رییسه و هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران صبح امروز در محل این سازمان با امضای لوح «کمپین نما، هویت شهرما» به این کمپین پیوستند.

کمپین «نما، هویت شهر ما» از سال گذشته به منظور ترویج هویت بخشی به نمای ساختمان های شهر تهران آغاز به کار کرده و توانسته در طول این مدت، توجه معماران، سازندگان و مسئولان را به موضوع مهم نما جلب کند.

به گزارش «صما» کمپین نما که بهمن ماه سال 97 توسط پیروز حناچی، شهردار تهران در همایش نما با محوریت «مصالح و جزییات اجرایی» رونمایی شد؛ گامی در جهت جریان سازی برای ایجاد مطالبه در بین مردم است. به این صورت که مردم بهبود نما و منظر شهری را از مسئولان و سازندگان مطالبه کنند.

به گفته کارشناسان، این کمپین می تواند در راستای احیای هویت معماری شهر موثر باشد. درواقع با توجه به اینکه 90 درصد ساختمان های شهر تهران مسکونی هستند و عمده این ساختمان ها توسط مردم ساخته می شود، بنابراین شکل گیری کمپین «نما، هویت شهر ما» می تواند در تغییر ذائقه مردم و متعاقب آن بهبود وضعیت ساخت و سازها موثر عمل کند.

بر اساس این گزارش، از مهمترین محورهای کمپین نما می توان به معماری خوب، نمای با کیفیت، مصالح در نما، اهمیت جزییات اجرایی سازه ای نما، استاندارد سازی اجرای آجر، سنگ، سرامیک، شیشه و بهره وری انرژی، اهمیت نورپردازی در نما و ضرورت نگهداری نما اشاره کرد.

برگزاری کارگاه تخصصی در مناطق شهرداری تهران، تولید محتوای دیجیتال آموزشی، تولید خبر و جریان سازی، رونمایی از نرم افزار تحت موبایل نما و آموزش و فرهنگ سازی از مهمترین برنامه های این کمپین به شمار می‌روند.

گفتنی است؛ با توجه به تاکید شهردار کلانشهر تهران مبنی بر عملیاتی شدن محورهای این کمپین، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نظر دارد تا در مناطق 22 گانه شهرداری تهران کارگاه های آموزشی، نمایشگاه جانبی و سایر برنامه های لازم را در جهت تحقق اهداف کمپین مذکور برگزار کند.

بر همین اساس کارگاه های آموزشی تخصصی نما با همکاری معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران و مجتمع رسانه ای ساختمان «صما» در مناطق 22 گانه شهرداری تهران برگزار می شود.

لازم به ذکر است؛ نخستین کارگاه تخصصی نما فردا 16 مرداد ماه به میزبانی منطقه 2 شهرداری تهران و با حضور جمعی از سازندگان و طراحان برگزار می شود.

در حاشیه برگزاری کارگاه های آموزشی طرح های برتر نمای هر منطقه که توسط کمیته نمای معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزیده شده اند، به نمایش مدری‌آید و ضمن دعوت از طراحان و سازندگان طرح های ارائه شده از برگزیدگان نیز تقدیر خواهد شد.

این کارگاه های تخصصی تا دی ماه سال جاری به صورت هفتگی به کار خود ادامه می دهد.