۱۱:۳۴ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - 08 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۴۵
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:
دبیر شورای مسکن مازندران گفت: ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی، مسکن اجتماعی و بافت فرسوده در مازندران آغاز شد.

به گزارش صما، سید محمد نظری افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی به طور میانگین ۴۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود و این پرداختی برای زوج‌های جوان و مسکن اولی بیشتر است.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی در قالب طرح اقدام ملی، زمین در 8 نقطه در شهرهای استان برای اجرای این طرح شناسایی شد.

پنج هزار واحد سهمیه مازندران در قالب اقدام ملی مسکن

نظری سهمیه استان مازندران برای ساخت مسکن در قالب اقدام ملی را پنج هزار واحد اعلام کرد و ۱۵ هزار واحد دیگر در قالب بافت فرسوده و اجتماعی است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خاطرنشان کرد: در مجموع حداقل تا خرداد ماه سال آینده ۱۰ هزار واحد مسکونی با نظارت راه و شهرسازی در استان مازندران ساخته می شود.

نظری قیمت مسکن در استان را نامتعارف اعلام کرد و پیش بینی کرد با اجرایی شدن این طرح ها از افزایش بی رویه قیمت مسکن کاسته شود.

نداشتن ملک و زمین در شهر، شرط برخورداری از مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: اراضی انتخابی برای ساخت مسکن در مناطقی است که امکانات زیربنایی به طور کامل دارند و نیاز به تحمیل هزینه زیرساختی همانند مسکن مهر را بر دولت و مردم ندارد.

این مسئول، نداشتن ملک و زمین در شهر را یکی از شرایط برخورداری از مسکن در قالب این طرح ها اعلام کرد.

گفتنی است؛ در مازندران بیش از ۵۸ هزار مسکن مهر اجرایی شد که ۵۰ هزار از این واحدها به متقاضیان واگذار شد و بیش از نیمی از این واحدها در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل شد.


برچسب ها مسکن ملی ، مازندران
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar