۰۹:۳۰ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - 10 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۵۱
معاون حمل و‌ نقل وزیر راه و شهر سازی:
معاون حمل و‌ نقل وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : قطعاً بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه‌ برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.

به گزارش«صما» شهرام آدم ‌نژاد معاون حمل ‌نقل وزیر راه و شهر سازی با اشاره به عمليات اعزام حجاج و پايان ‌يافتن پروازهای رفت حج تمتع امسال ، گفت: در روز ۱۷ تيرماه اولين پرواز و در ۱۵ مرداد ماه آخرين پرواز انجام شد که در مجموع ۸۸۵۴۳ زائر با ۳۶۰ پرواز از ۱۹ فرودگاه كشور به سرزمين وحی مشرف شده‌اند.

وی افزود : حدود ۲۶ درصد اين تعداد، ۲۲۹۵۸ مسافر با ۹۴ پرواز از فرودگاه امام ‌خمينی اعزام شده و استانهای تهران ، خراسان رضوی ، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین مسافر اعزامی به سرزمین وحی را داشته اند.

آدم نژاد در ادامه تصریح کرد : امسال به دليل عدم همكاری كشور عربستان در اعزام حجاج و عدم موافقت این کشور با اعزام حجاج باسایر ایرلاینهای ایرانی ، تمام پروازها توسط هواپيمايی جمهوری اسلامی(هما) انجام شد كه با وجود حجم بالای پروازها ، ۷۹ درصد از كل پروازها با تعجيل به ‌موقع و با كم‌ترين تاخير انجام شده است و در ساير پروازها ميانگين تاخير ۱۹ دقيقه بوده ‌است كه خوشبختانه رضايتمندی حجاج را به همراه داشته ‌است.

وی در ادامه با تشكر از زحمات شبانه‌روزی سازمان هواپيمايی كشور ، شركت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوايی ايران ، شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام و بویژه هواپيمايی جهموری اسلامی ايران در انجام اين مسئوليت خطير ، اظهار داشت : با توجه به برنامه‌ريزی و هماهنگی ‌های انجام شده در تلاشيم كه عمليات برگشت حجاج به كشور نيز مطابق با برنامه و با كيفيت مطلوبی انجام گردد.

معاون وزیر حمل و‌ نقل راه و شهر سازی تاکید کرد : قطعاً بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه‌ برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.

برچسب ها حمل و نقل ، وزارت راه
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar