۱۱:۱۹ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - 11 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۵۶
شهردار منطقه 22 اظهار کرد: منطقه 22 را با ساخت و سازهای انبوه و بی‌قاعده می‌شناسم و این منطقه شهرت به بی‌انضباطی شهری دارد اما در کنار این همه موارد منطقه 22 پر از زیبایی است. طبیعت بکر، دریاچه، دشت، پوشش گیاهی از موارد زیبایی منطقه 22 محسوب می‌شود و 3 هزار هکتار حریم منطقه 22 متصل به بوستانهای جنگلی است که هر کدام ظرفیت‌های بسیاری دارند.

نوذرپور افزود: یکی از موضوعاتی که در دوره جدید مدیریت شهری به آن توجه شد، بازنگری طرح تفصیلی منطقه 22 بود که این بازنگری با رویکرد انقباض‌پذیری و افزایش ارتقای کیفیت زندگی انجام گرفت که در نهایت این طرح تهیه و به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید و هفته گذشته نیز ابلاغ شد.

وی ادامه داد: طرح تفصیلی جدید منطقه‌ 22 قابلیت‌های خوبی را دارد که از آن جمله می‌توان کمک به انضباط شهری و جلوگیری از‌ از بین رفتن اکولوژیک منطقه و همچنین راهکارهای توسعه حمل و نقل عمومی در منطقه 22 و در نهایت حفظ و نگه‌داشت محیط زیست اشاره کرد. در طرح جدید توجه ویژه‌ای به حفظ منطقه و بازگشت به گذشته شده است. طرح جدید دارای محسنات بسیاری است که از آن موارد می‌توان به حفظ و صیانت از محیط زیست، قرار گرفتن توسعه کیفی به جای توسعه کمی، نقش فرامنطقه‌ای 22 اشاره کرد.

شهردار منطقه 22 افزود: یکی از موضووعاتی که در طرح تفصیلی به آن توجه شده موضوع نقش فرامنطقه‌ای منطقه 22 است که بر همین اساس در طرح تفصیلی جدید آمده است که 35 درصد از فعالیتهای منطقه‌ای 22 باید در حوزه فراغت ترسیم شود ضمن اینکه منطقه 22 به عنوان منطقه فراغتی در بین 22 منطقه تهران دیده شده است.

نوذرپور، دانشگاهی بودن منطقه 22 و تبدیل این منطقه به قطب علمی، تیدل شدن به قطب امداد و نجات، به فضای آموزشی و اسکان اضطراری در مواقع بحران، ارتقای رقابت‌پذیری در منطقه، بازاریابی و توجه به کسب و کارهای نوین، ارتقای کیفیت زندگی با توجه به نیازها، تامین سرانه‌های مورد نیاز از جمله هفت سرانه‌ای که در طرح جامع به آن اشاره شده است را از دیگر موارد طرح تفصیلی جدید عنوان کرد.

وی، کنترل جمعیت‌پذیری و پرهیز از بارگذاری سنگین از دیگر اهداف طرح تفصیلی جدید منطقه 22 عنوان کرد و گفت: توسعه شبکه حمل و نقل انبوه از جمله خطوط مترو و ال‌آر‌تی از موارد طرح تفصیلی جدید محسوب می‌شود و بنا داریم در توسعه شبکه حمل و نقل انبوه (مترو) از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت ذینفعان استفاده کنیم که قطعا این روش می‌تواند در ساخت و بهره‌برداری سریع حمل و نقل عمومی بویژه در مترو موثر باشد.

شهردار منطقه 22 خاطرنشان کرد: تقویت کیفیت عرصه‌های عمومی در منطقه 22 و تاب‌آوری منطقه در برابر بحران از دیگر آیتم‌های است که در طرح تفصیلی جدید به آن توجه شده است. یکی از موضوعاتی که در طرح تفصیلی جدید به آن توجه شده است موضوع جمعیت پذیری است و این در حالی است که منطقه 22 در حال حاضر سهم 2 درصدی را نسبت به جمعیت تهران دارد و براساس سرشماری سال 95، جمعیت منطقه 22، 176 هزار نفر بود که با توجه به افزایش جمعیت به 210 هزار نفر رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه در افق طرح جامع 1405 جمعیتی که برای این منطقه در نظر گرفته شده است حدود 320 هزار نفر پیش‌بینی شده است، گفت: البته این جمعیت برای سال 1415، 520 هزار نفر دیده شده است که بعید است جمعیت منطقه در آن زمان به این رقم برسد.

شهردار منطقه 22 افزود:‌ در حال حاضر سهم حمل و نقل مترو در تهران 13 تا 15 درصد برای هر فرد است که این آمار در منطقه 22 حدود 8 درصد است ضمن اینکه سهم اتوبوس در تهران 16 تا 17 درصد که این آمار در منطقه 11 درصد و سهم تاکسی در تهران 23 درصد که در منطقه 12 درصد است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar