۱۳:۱۶ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - 13 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۶۱
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی:
صما- جلیل اسلامی امروز با اشاره به روز جهانی دریانوردی و روز دریانورد که 27 مرداد ماه 98 خواهد بود گفت: در حال حاضر 130 هزار دریانورد در کشور داریم و ظرفیت تربیت دریانورد در کشور ما سالانه 500 نفر است و به همین میزان نیز تقاضا از سوی شرکت‌های کشتیرانی در سال وجود دارد. از این تعداد 125 نفر هم در کل ناوگان ما دریانوردان بانوان هستند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: درصد نیروی کار خارجی در ناوگان کشتیرانی ما بسیار کم است و از کل 130 هزار نفر دریانورد، 323 نفر نیروی کار خارجی هستند.

اسلامی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهان دریانورد و روز دریانورد در 27 مردادماه امسال گفت: امسال برای اولین بار است که این دو روز به صورت همزمان در یک همایش مدیریت می‌شود.

اسلامی گفت:در‌حال حاضر نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در راستای ارتقای امنیت حضور مقتدرانه در خلیج فارس دارند امروز و آینده امنیت در خلیج فارس و دریای عمان به دست توانمند این نیروها انجام می‌شود.

وی در بخش دیگر سخنانش درباره نفتکش توقیف‌شده «گریس» در آب‌های انگلیس که به صورت مغرضانه از سوی این کشور توقیف شده است، اظهار داشت: توقیف این کشتی با پرچم ایران با دلایلی غلط و ناشی از غرض‌ورزی از سوی کشور انگلستان رخ داد، اما به سرعت تلاش‌ها از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران برای رفع توقیف این کشتی انجام شد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: ادامه وضعیت نفتکش انگلیس در خلیج فارس منوط به تصمیمات قضایی و طبق سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران است.

تلاش برای کاهش سولفور سوخت به نیم درصد

اسلامی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی واگذاری خدمات بندری و دریایی و برون‌سپاری آنها را از سال 1380 آغاز کرد.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: در رابتطا با تامین سوخت کم سولفور که به عنوان چالشی جدی مطرح شده است،‌اعلام شده از ابتدای ژانویه 2020 میلادی همه کشورهای دنیا به جای سوخت با سولفور 3.5 درصد باید از سوخت با سولفور نیم درصد استفاده کنند که این ظرفیت برای تولید در کشور ما وجود دارد.

وی افزود: ناوگان کشتیرانی ما سالانه 1.5 میلیون تن سوخت مصرف می‌کند که تامین کم‌سولفور آن نیز در کشور مهیا است.

وی اظهار داشت: در حوزه دریانوردی موضوع بیکاری به هیچ عنوان چالش جدی نبوده است، البته ممکن است به صورت موردی یا فصلی مشکلاتی در این حوزه رخ دهد.

وی همچنین با بیان اینکه در 4 و نیم ماه گذشته میزان صادرات و واردات از بنادر بازرگاین کشور 4 درصد افزایش یافته  استگفت: علی رغم تحریم های ضالمانه عملکرد بنادر روند مثبتی داشته و متوقف نشده است.

برچسب ها حمل و نقل ، دریا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar