۱۱:۳۵ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - 14 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۶۵
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سمنان در گفت و گو با «صما»:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از نصب و راه اندازی سامانه های توزین در حال حرکت در محورهای مواصلاتی استان سمنان جهت شناسایی وسایل نقلیه سنگین متخلف خبر داد.

احسان منصورکیایی با اشاره به اینکه راه یکی از سرمایه های ملی و بهترین عامل توسعه اجتماعی و اقتصادی یک کشور می باشد، افزود: در دنیای امروز استفاده از فناوری های نوین و نصب تجهیزات پیشرفته در راهها، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. سیستمهای حمل و نقل هوشمند قادرند ارتباط موثری بین انسان، وسیله نقلیه و جاده ایجاد نماید.

کیانی با اشاره به فواید سیستم های هوشمند حمل و نقل جاده ای افزود: اگر رانندگان احساس کنند به صورت مداوم در دید هستند و کنترل می شوند، دقت بیشتری خواهند داشت و این مهم به ایجاد فضای مراقبت جاده ای در کشور می انجامد.

وی ادامه داد: انضباط در عبور و مرور و ایجاد نظم در جاده ها، کاهش استفاده از سوخت، کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در زمان به دلیل نظمی که در جاده ها ایجاد می شود بخش دیگری از فواید استفاده از سامانه های هوشمند می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان با اشاره به راه اندازی چهار سامانه توزین در حال حرکت در محور های مواصلاتی استان گفت: سامانه های هوشمند توزین در حال حرکت (WIM) امروزه بعنوان یک تکنولوژی جدید در دنیا مطرح شده و دارای ویژگی ها و مزایای زیادی می باشد. این سامانه ها قادر به تشخیص هوشمند اضافه تناژ وسایل نقلیه سنگین در طول شبانه روز بوده و با ثبت مشخصات خودروهای سنگین و ارسال آن به پاسگاه پلیس راه زمینه را جهت توقف خودروهای متخلف و اعمال قانون فراهم می آورد و درنهایت، سبب جلوگیری از آسیب به زیرساخت‌های جاده‌ای وهمچنین موجب کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی در جاده ها میگردد.

منصورکیایی با اشاره به اینکه تخلفات وسایل نقلیه سنگین مانند اضافه تناژ علاوه بر ایجاد مشکلات ایمنی برای رانندگان و کاربران جاده ای، سبب تخریب راه‌ها و ابنیه موجود و در نتیجه صرف هزینه های هنگفت جهت بهسازی محورهای مواصلاتی می گردد، افزود: جهت شناسایی وسایل نقلیه سنگین متخلف راه اندازی چهار سامانه توزین در حال حرکت در محور های مواصلاتی استان توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان درحال اجراست و در آینده نزدیک به بهره برداری میرسند.

منصورکیایی با اشاره به اینکه سامانه های مرتبط با بارگیری و حمل و نقل جاده ای کالا نقش مهمی در جلوگیری از قاچاق کالا می تواند ایفا کنند به رانندگان عزیز توصیه کرد: با رعایت قوانین و مقررات حمل و نقل جاده ای از بروز حوادث و وقوع تخلفات جلوگیری نمایند.

برچسب ها حمل و نقل ، راهداری
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar