۱۱:۲۴ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - 17 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۷۳
«صما» انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران را بررسی می کند؛
آنچه از شواهد و قرائن بر می آید این است که احتمال اینکه محسن هاشمی جایش را به احمد مسجد جامعی بدهد، بسیار کم است.

به گزارش «صما» سوم شهریور انتخابات هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران برای انتخاب رئیس، نائب رئیس، منشی، خزانه دار و سخنگو برگزار می شود. در دو دوره گذشته محسن هاشمی، رئیس شورا - ابراهیم امینی، نایب رییس - علی اعطا، سخنگو - بهاره آروین و زهرا نژاد بهرام به عنوان منشی در هیئت رییسه حضور داشتند.

حالا در فاصله یک هفته تا برگزاری این انتخابات، از یک طرف اغلب سایت های جبهه اصولگرا بدون ارائه اطلاعات قابل اتکایی خبر از اختلافات در بین اعضای شورای شهر برای انتخاب اعضای هیئت رییسه بویژه رئیس شورا می دهند و سعی دارند تا حد امکان با جوسازی و تشکیک حرف شان را به کرسی بنشانند و از سوی دیگر بیشتر حامیان لیست امید هم آنقدر از ادامه کار هیئت رییسه دو دوره قبل مطمئن هستند که ترجیح می دهند به موضوع نپردازند؛ گویی شورا محل رفاقت اعضاست و چند دوست قدیمی گرداگرد هم جلساتی را برای گذران اوقات برگزار می کنند. در حالی که در طي اين دو سال برخي از اعضاي شوراي شهر تهران نسبت به اداره جلسات شورا انتقاداتي داشته‌اند و در برخي از مواقع اين انتقادات تبديل به درگيري لفظي و حتي ترک جلسه از سوي محسن هاشمي، رئيس شوراي شهر تهران شده است. حتی کار به جایی کشید که برخي از اعضاي شوراي شهر تهران عنوان کردند محسن هاشمي برخي از جلسات را جدي نمي‌گيرد.

در همین رابطه محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در این باره می گوید: برخی از اعضای شورای شهر انتقاداتی به روش هیئت رئیسه فعلی دارند و معتقدند اگر قرار است هیئت رئیسه فعلی ابقا شود، نباید به این روش مدیریت شود. برخی از اعضا نیز می‌گفتند می‌خواهیم کاندیدا شویم اما کسی مطرح نکرد که برای کدام سمت قصد کاندیدا شدن دارد.

با این وجود آنچه از شواهد و قرائن بر می آید این است که احتمال اینکه محسن هاشمی جایش را به عضو دیگر شورا بدهد، بسیار کم است. چرا که اولا در حال حاضر تنها شخصی در شورا که کاریزمای ریاست شورا را چه از طرف اعضا و چه از طرف اصلاح طلبان دارد، احمد مسجد جامعی است و با توجه به تجارب بسیار بالا و از طرفی رضایت از محسن هاشمی جایگزینی این دو بسیار بعید به نظر می رسد مگر اینکه روز قبل از انتخابات اتفاق ناگهانی و دور از ذهنی اتفاق بیفتد که قواعد بازی را تغییر دهد.

در رابطه با نایب رییس، سخنگو، خزانه دار و منشی شورا تغییرات دور از ذهن نیست و احتمالا باید منتظر تغییراتی باشیم. البته ظاهرا موضوع سخنگو شدن نژاد بهرام آنطور که خودش به رسانه ها گفته منتفی است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar