۱۰:۰۳ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۸۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری‌ در گفت‌و‌گو با «صما»:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۹ تخلف از شرکت‌های حمل و نقل بار و مسافر استان طی سالجاری ثبت و در کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت های حمل و نقل عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان رسیدگی شد.
احمد جمشیدی افزود: از این تعداد، تخلف ۱۳ شرکت محرز و به تایید رسید که برای این شرکت‎های متخلف جمعا ۴۹۰ میلیون ریال جریمه نقدی تعیین شد و ۱۱ شرکت نیز تبرئه شدند و به ۵ شرکت نیز تذکر کتبی همراه با درج در پرونده داده شد.

به گفته جمشیدی، بیشترین تخلف صورت گرفته از سوی شرکت‌های حمل و نقل استان، افزایش تناژ بار و داشتن نرخ بارنامه کمتر از نرخ مصوب تن کیلومتر بوده است.

مدیرکل حمل ونقل و راهداری جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت ۵۴ شرکت حمل و نقل باری در استان، تصریح کرد: در این بخش ۱۴ هزار و ۶۰۳ راننده مشغول فعالیت هستند.

جمشیدی همچنین تعداد شرکت‌های فعال در حوزه مسافربری را ۵۱ شرکت اعلام کرد و گفت: در این بخش نیز ۵ هزار و ۳۱۴ راننده فعالیت دارند.

وی در پایان گفت: بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب ۱۳۷۸، رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل ونقل جاده‌ای در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین‌نامه مذکور بر عهده کمیسیونی متشکل از ۳ نفر از افراد ذی‌صلاح به انتخاب ریاست سازمان و نماینده صنف مربوطه (بار یا مسافر حسب مورد) است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar