۱۱:۰۴ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۸۲
مدیركل راه و شهرسازی خراسان رضوی تاكید كرد:
مدیركل راه و شهرسازی خراسان رضوی بر لزوم اخذ استعلام از ادارات کل راه و شهرسازی قبل از انتشار آگهی‌های پیش فروش ساختمان توسط كلیه صادركنندگان آگهی‌های پیش فروش ساختمان تاكید كرد.

به گزارش صما، محمدرضا اخوان عبداللهیان با بیان این مطلب گفت: در راستای رعایت ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان و مفاد ۵ و ۹ قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن به شرکت های تعاونی مسکن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، ضرورت اخذ استعلام از اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی و خودداری از هرگونه تبلیغات برای پروژه های فاقد مجوز از این مرجع، ضروری می باشد.

وی افزود: وفق ماده۲۱ قانون پیش فروش ساختمان مصوب ۹۸/۱۰/۱۲ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی آن و دستورالعمل ماده۱۹ آیین نامه مذکور و همچنین ماده ۱۸ آیین نامه اجرایی قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد كاربری مسكونی برای امر مسكن به شركت های تعاونی مسكن و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برای هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هرطریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاه های اطلاع رسانی و سایر رسانه های گروهی و نصب در اماکن و... ضروری می باشد.

اخوان عبداللهیان ادامه داد: لذا با توجه به مفاد فوق الاشاره و اطلاع رسانی های قبلی و از آنجایی که بعضأ پروژه هایی بدون اخذ مجوزهای قانونی به تبلیغات خود ادامه داده و باعث ایجاد تبعات منفی حقوقی و پیامدهای جدی برای خریداران می شود و مراجع قانونی ذیربط را نیز در مقابل عمل انجام شده قرار می دهد؛ لازم است جهت جلوگیری از تسری موضوع و پیشگیری از وقوع تخلف، در راستای رعایت مفاد قانونی مذکور، هرگونه درج آگهی رسمی مبنی بر پیش فروش ساختمان ها، پس از اخذ مجوز از این اداره کل در رسانه های جمعی منتشر گردد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar