۱۵:۳۳ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۸۵
وزیر راه وشهرسازی:
به گزارش «صما»:محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مراسم گرامیداشت روز دریانورد و روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه این گردهمایی که سالیانه برگزار می‌شود یک فرصت برای نمایش جلوه قدرت انقلاب و جمهوری اسلامی است گفت: دشمن از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون همواره دو هدف که یکی اصل و دیگری فرع بوده را دنبال کرده است

وی گفت: دشمن همواره به دنبال ساقط کردن قدرت و پیشرفت کشور ایران بوده است و بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز از این هدف دست نکشیده است.

اسلامی بیان کرد: دشمن با برنامه‌های ‌گوناگون و هزینه‌های سرسام‌آور از ابزارها استفاده کرده آن ها به ابزار تحریم مفتخر هستند در حالی که این ابزار کارآمددر کشور ما ناکارآمدشد.آن‌ها تحریم را به‌صورت ممیزی میز به میز و کنترل شهر به شهر دنبال می‌کند و همواره هر حرکتی که در جهت خلق یک فرصت و ایجاد یک بخش برای قوت ایران است تحریم می‌کند.

وی گفت:دشمن هیچ گاه نمی تواند در سیاست‌ها و در برنامه‌ها جمهوری اسلامی ایران تاثیری داشته باشند بنابراین اینکه ما باور کنیم که مسیر انقلاب اسلامی، مسیر عزت و پیشرفت است، معمولی‌ترین جلوه شایستگی ما است.

وزیر راه و شهرسازی با باین اینکه باید با حداکثر توان به سمت شعار امسال؛ ناوگان ایرانی و دریانوردان برویم گفت: این شعار باید محقق و سهم خودمان را از بازار و تجارت جهانی در دریا اضافه کنیم .

ویر راه وشهرسازی گفت: ما در حوزه راه و شهرسازی، هوانوردی، دریایی و ریلی و مدهای حمل و نقل هیچ چیز کم نداریم. تمام این موارد محورهایی است که کشنده‌های علم و فن‌آوری هستند، خالق تکنولوژی‌های روز هستند و این رشته‌ها نیاز به انسان‌های مستعد و خلاق دارد. جامعه ایرانی ما و جوانان مستعد و خلاق و موثر که می‌بینید در خارج از کشور عناصر موثری در پیشرفت نهادها و بنگاه های دنیا شده‌اند، ایرانیان فرهیخته‌ای که سهم بزرگی در این پیشرفت‌ها داشتند. با کم‌کاری و غفلت و عدم باور به ساخت داخلی کمک کردیم بازار داخلی را برای مصنوعات فراهم کنیم و آن را برای دیگران فراهم کنیم و شوک‌های دانش بنیان نداشته باشیم و نیروهای خودمان را تامین کنیم.

وی در در ادامه تاکید کرد : با توان داخلی و شکوفایی استعدادهای خودمان قطعا می‌توانیم سهم بزرگ‌تری در این حوزه داشته باشیم.

اسلامی گفت: حوزه دریایی و اتصال به دریای آزاد و اقیانوس و همچنین اتصالی که در شمال داریم، فرصتی است که می‌تواند شغل‌های متعددی به وجود آورد تا بتواند در جهت رونق اقتصادی فعالیت کند.

وی در نهایت گفت:باید به بنادر کوچک، صیادی ، تجاری و گردشگری توجه شود، به گونه‌ای که از همه فرصت‌ها برای توسعه حمل و نقل دریایی و توسعه صنایع دریایی استفاده کرد.

برچسب ها حمل و نقل ، دریا
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar