۱۲:۲۶ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - 19 August 2019
کد خبر: ۵۳۵۹۴
عضو شورای مرکزی نظام مهندسی در گفت‌وگو با «صما»:
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی گفت: وجود کمیسیون ماده 100، کمیسیون ماده 5 و مواردی از این قبیل، منجر به شهرفروشی و تضییع حقوق شهروندی شده است.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با انتقاد از وجود قوانین موازی در حوزه شهرسازی گفت: شاید سازمان نظام مهندسی در این حوزه نقش مستقیمی نداشته باشد، اما می‌تواند نقش ارشادی داشته باشد.

سیف الله علی نیا در گفت ‌و گو با «صما» تشریح کرد: وجود کمیسیون ماده 100، کمیسیون ماده 5 و مواردی از این قبیل، منجر به شهرفروشی و تضییع حقوق شهروندی شده است.

وی درخصوص تبعات این موضوع اظهار داشت: این کمیسیون ها درنهایت موجب می شوند تا عملا نقشه‌های اجرا شده، متفاوت با نقشه‌ هایی باشد که در ابتدا براساس ضوابط طرح تفصیلی تهیه می‌ شوند.

نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران ادامه داد: این موضوع باعث شده تا در حال حاضر بی ‌نظمی‌های زیادی را در سطح شهرها شاهد باشیم و این مسئله ازجمله موارد مهمی است که باید در دستور کار شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در دوره هشتم قرار بگیرد.

عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تصریح کرد: شورای مرکزی به عنوان یک مرجع تخصصی باید به دولت اعلام کند که با این وضعیتی که در شهرها پیش می ‌رود، شهرها در آینده دیگر حتی قابل سکونت نخواهند بود.

علی نیا در پایان یادآور شد: امروز اگر سطح اشغال، تراکم و فضای سبز را در شهرها نگاه کنیم، همه حاکی از آن است که در آینده وضعیت ناگواری برای شهرها وجود خواهد داشت و سازمان نظام مهندسی می ‌تواند به‌عنوان یک مرجع تخصصی در این بخش ورود پیدا کند.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224

نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar