۱۱:۵۳ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 21 August 2019
کد خبر: ۵۳۶۰۶
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین:
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین، گفت: شهر قزوین در محدوده مرکزی مناطق 1 و 2 بیشترین وسعت واحدهای مسکونی فرسوده را دارد و مدام در حال از دست دادن جمعیت است.

به گزارش صما مسعود حق لطفی در جلسه گزارش طرح مطالعاتی تحلیل بازار مسکن در نقاط شهری استان قزوین افزود: شهر قزوین از مرکز در حال خالی شدن از جمعیت بوده و در اطراف آن جمعیت رو به رشد است؛ در حالی که بسیاری از خدمات و زیر ساخت‌ها در مرکز شهر قرار دارند.

وی همچنین گفت: طرح تحلیل بازار مسکن در استان قزوین در ادامه طرح آمایش سرزمین انجام شده که استان قزوین اولین اجرا کننده این طرح در کشور می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین افزود: این طرح در دو بخش انجام شده که بخش اول آن بحث آسیب شناسی بازار مسکن و در بخش دوم شناسایی دهک های مختلف جمعیت متقاضی مسکن است که بر طبق آمارهای موجود دوره انتظار خرید مسکن برای دهک یک تا چهار که مهمترین متقاضیان مسکن هستند، بسیار افزایش پیدا کرده است.

حق لطفی افزود: این موضوع از سوی دولت باید از طریق اعطای تسهیلات، دادن زمین رایگان، اجاره به شرط تملیک و یا سایر حمایت های ممکن انجام پذیرد و این تحقیقات می تواند در زمینه تصمیم گیری ها به دولت بسیار کمک کند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar