۱۳:۳۰ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 21 August 2019
کد خبر: ۵۳۶۱۰
رئیس کمیسیون عمران مجلس:
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: باید یک تعرفه ثابت بر اساس متراژ خانه به عنوان حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات مسکن تعریف شود تا دیگر بنگاه‌ها در افزایش قیمت مسکن نقشی ایفا نکنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه امروز افزایش قیمت مسکن به نفع بنگاه‌های معاملات مسکن است گفت: اکنون بنگاه‌ها می‌توانند در افزایش قیمت مسکن نقش داشته باشند. چراکه افزایش قیمت به نفع آنان نیز هست؛ ما باید به این سمت برویم که دیگر حق کمیسیون بنگاه‌ها به قیمت مسکن وابسته نباشد.

محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به اینکه اکنون بنگاه‌ها در معاملات مسکن نیم درصد از قیمت معامله را به عنوان حق کمیسیون اخذ می‌کنند، گفت: مشخص است زمانی که حق کمیسیون بنگاه‌ها بر اساس درصدی از قیمت معامله تعیین شود، افزایش قیمت نیز به نفع بنگاه داران خواهد بود.

وی در ادامه اظهار کرد: اکنون بنگاه‌ها می‌توانند در افزایش قیمت مسکن نقش داشته باشند. چراکه افزایش قیمت به نفع آنان نیز هست؛ ما باید به این سمت برویم که دیگر حق کمیسیون بنگاه ها به قیمت مسکن وابسته نباشد تا آنها نیز در افزایش قیمت بتوانند نقشی ایفا کنند.

نماینده مردم جهرم در مجلس تصریح کرد: باید یک تعرفه ثابت بر اساس متراژ خانه به عنوان حق کمیسیون بنگاه‌ها در معاملات مسکن تعریف شود تا دیگر بنگاه‌ها در افزایش قیمت مسکن نقشی ایفا نکنند./ایسنا


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar