۱۶:۲۴ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - 26 August 2019
کد خبر: ۵۳۶۴۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: بعد از اختتام و پایان پروژه مسکن مهر، طرح اقدام ملی و پروژه های مشارکتی با تولید بیش از دو هزار واحد مسکونی کلید خواهد خورد.

حسن صبوری اظهار داشت: بنا به مصوبه شورای تامین مسکن استان تا پایان آبان ماه، ۲۰۰ واحد باقی مانده مسکن مهر تحویل متقاضیان می شود و شاهد اختتام پروژه مسکن مهر قم خواهیم بود.

وی افزود: این واحدهای باقی مانده متعلق به دو تعاونی مروارید سازان و پیشگامان توسعه مسکن است که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

طرح اقدام ملی و پروژه های مشارکتی به زودی عملیاتی می شود

صبوری درخصوص تولید مسکن در استان ابراز داشت: در طرح اقدام ملی که از سوی وزارت راه و شهرسازی به استان های سراسر کشور ابلاغ شده است، ۲۰۰ واحد در مرحله اول در استان قم تولید خواهد شد.

وی توضیح داد: اداره کل راه و شهرسازی استان تامین کننده زمین و اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازنده و احداث کننده واحدهای مسکونی می باشد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم یک هکتار زمین برای طرح اقدام ملی به بنیاد مسکن تحویل داده شده است و این طرح در حال حاضر در حال مطالعه و اخذ مشاور است.

صبوری خاطر نشان ساخت: واحدهای تولیدی در طرح اقدام ملی به طور عمده سهم دهک های پایین و اقشار کم درآمد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم درخصوص پروژه های مشارکتی نیز ابراز داشت: در پنج قطعه زمین با کاربری مختلط تجاری- مسکونی، ۷۰۰ واحد مسکونی تولید خواهد شد.

وی در این خصوص توضیح داد: فرآیند شناسایی زمین انجام شده است و در آینده نزدیک با اعلام فراخوان از سرمایه گذاران و انبوه سازان برای مشارکت در این طرح ها دعوت می شود.

صبوری با اشاره به اینکه در مرحله اول طرح اقدام ملی و پروژه های مشارکتی در مجموع تولید ۹۰۰ واحد پیش بینی شده است، تصریح نمود: چشم انداز و برنامه ریزی این اداره کل در حوزه مسکن، ساخت و تولید بیش از دو هزار واحد مسکونی خواهد بود.

وی با بیان اینکه اراضی ۴۸ و ۳۲ هکتاری پردیسان پشتیبان بافت فرسوده شهر هستند، اظهار داشت: احداث و تولید بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی در هر کدام از این اراضی در دستور کار قرار دارد.

سکونت ۶۵۰ هزار نفر در بافت ناکارآمد شهر قم /اعطای تسهیلات ۹ درصدی نوسازی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: از مجموع ۱۲ هزار هکتار مساحت شهر قم، چهار هزار هکتار آن بافت ناکارآمد، فرسوده و نیازمند بازآفرینی است که جمعیتی در حدود ۶۵۰ هزار نفر در آن سکونت دارند.

صبوری تصریح نمود: در برنامه اقدام مشترک بین دستگاهی و در قالب برنامه 5 ساله، ۲۳ محله، ساماندهی می شوند.

وی گفت: ساماندهی، بهسازی و احیای محلات، با هدف محرک توسعه موجب رونق و شادابی و بازگشت اهالی محلات شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم آسفالت محلات هدف بازآفرینی را از دیگر اقدامات و سیاست های این اداره کل معرفی کرد و گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی، اعطای وام و تسهیلات ۹ درصدی نوسازی مسکن ابلاغ شده است و از سهم ۴۰۰ فقره ای شهر قم حدود ۲۰۰ فقره از آن به بانک معرفی شده اند.


برچسب ها قم ، مسکن ملی
نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar