۱۱:۰۵ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - 27 August 2019
کد خبر: ۵۳۶۴۸
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک:
نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک درخصوص طرح مسکن کارمندان گفت: این طرح یکی از طرح‌های جدید وزیر راه و شهرسازی است که بیشتر به بهانه خانه‌دار کردن افراد مطرح شده است.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: دولت باید در حوزه مسکن از گفتاردرمانی پرهیز و به عمل‌گرایی روی آورد. امروزه مردم دیگر از گفتار درمانی خسته شده اند، بدین معنا که در حال حاضر از عمر دولت یازدهم و دوازدهم ۶ سال می‌گذرد بنابراین زمان کافی دیگر برای اجرای طرح‌ها و برنامه‌های کارشناسی شده وجود ندارد. از این رو انتظار می رود در مدت زمان باقی مانده یک خروجی مناسبی از طرح های ارائه شده نمایان شود.

حسام عقبایی در ادامه اذعان داشت: متاسفانه طی سال‌های گذشته نه تنها هیچ گونه مسکنی در قالب طرح های مختلف ساخته نشد بلکه شاهد دست از کار کشیدن بسیاری از انبوه‌سازان نیز بودیم که این خود می تواند نقش بسزایی در کاهش عرضه مسکن داشته باشد.

عقبایی در خصوص طرح مسکن کارمندان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب کشور به یقین مسکن کارگران باید در اولویت سیاستگذاران مسکن قرار بگیرد تا مسکن کارمندان چرا که امروزه این قشر از جامعه از میزان‌ درآمد به نسبت پایینی برخوردار هستند بنابراین انتظار می رفت که خانه دار کردن کارگران در اولویت برنامه ریزی مسئولان قرار بگیرد.

وی افزود: در شرایط موجود که مسکن به یکی از اصلی ترین دغدغه های افراد جامعه تبدیل شده است دولت نباید میان خانه‌دار کردن قشر خاصی از جامعه تبعیض قائل شود چرا که این مهم خود می‌تواند تبعات منفی گسترده ای را به دنبال داشته باشد.

عقبایی ادامه داد: طرح تامین مسکن کارمندان خود می تواند عاملی برای افزایش گرایش افراد به مشاغل دولتی باشد و از آنجا که امروزه دستیابی به شغل های دولتی سخت و یا ناممکن شده است با این کار تنها باعث افزایش ترغیب افراد به این نوع مشاغل شده ایم و در مقابل افرادی که خود به کارآفرینی مشغول هستند و یا دیگر گروه‌های جامعه مدنظر طرح‌های تامین مسکن قرار نگرفته اند که این یکی از مهمترین معایب طرح مسکن کارمندان محسوب می شود.

وی در ادامه افزود: اگر زمانی طرح های مسکن بتوانند اقشار متوسط و ضعیف جامعه را خانه دار کند، به یقین باید انتظار داشت که طرح های ویژه‌ای نیز برای مسکن قشر پردرآمد در نظر گرفته شود، چرا که باید یادآور شد در قانون اساسی عنوان نشده است که دولت تنها باید به فکر تأمین مسکن برای اقشار متوسط و یا ضعیف جامعه باشد.

عقبایی تشریح کرد: از این رو اگر دولت برنامه‌ریزی‌هایی را برای تامین مسکن اقشار پردرآمد جامعه داشته باشد اقدام نامناسبی نیست، اما به شرط اینکه در ابتدا برای افرادی که مسکن مناسب ندارند اقدام به تامین مسکن از طریق طرح های مختلف کند که البته این مهم خود نیازمند گذشته زمان به نسبت طولانی است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
r_sar پربحث ترین r_sar
r_sar دیگر اخبار گروه r_sar